26-12-2011 Уникален Бербатов с хеттрик при разгром на Юнайтед

Уникален Бербатов с хеттрик при разгром на Юнайтед

26-12-2011 Тема спорт

Българинът Димитър Бербатов явно се намира в отлично коледно настроение, след като във втори пореден мач се разписва за своя Манчестър Юнайтед, а днес срещу Уигън той записа хеттрик. Шампионите пък отново поемат към върха след втори пореден разгром с 5:0 в рамките на четири дни, който ги изравни по точки на първото място с градския съперник Манчестър Сити. Бербо получи ??анса да започне като титуляр срещата и изнесе фантастичен мач, реализирайки в 41-ата, 59-ата и 80-ата минута, с което оформи головата си сметка на ??ест попадения от началото на сезона във всички турнири. Това е пети хеттрик за българския нападател в английската Вис??а лига.

Бербатов бе точен във втори пореден мач във Вис??ата лига, с което допринесе за това отборът му Ман Юнайтед да поведе с 2:0 малко преди почивката. На??ият сънародник се разписа отблизо в 41-ата минута на срещата след пас на Дарън Гибсън и добра игра тяло в тяло с бранител на гостите. Така той оформи сметката си в английския елит на 70 попадения с екипите на Ман Юнайтед и Тотнъм.

След като цели осем месеца не бе вкарвал гол в английския елит, сега Бербо наниза два в два поредни кръга. Той намери головите си обувки и в 59-ата минута реализира отново. Той бе открит от Антонио Валенсия в наказателното поле, нагласи топката на десния си крак и безпощадно я прати зад гърба на Али Ал Хабси за 3:0. Десетина минути преди края на мача Бербатов получи ??анса да оформи и своя хеттрик, след като Парк бе съборен в наказателното поле и съдията Фил Дауд отсъди дузпа. Българският нападател застана зад топката и с техничен удар матира Али Ал-Хабси, който преди дни спаси дузпа на Чарли Адам и запази вратата си "суха" срещу Ливърпул.

Тимът на Манчестър Юнайтед откри рано-рано резултата и даде да се разбере, че няма да се задоволи с нищо друго освен победата в този мач. Точен за ??ампионите бе Парк Джи Сун, който прати неспасяемо топката във вратата на Али Ал-Хабси след отличен пробив и пас по земя на Патрис Евра. В 38-ата минута гостите останаха и с човек по-малко на терена, след като с директен червен картон от игра бе отстранен нападателят Конър Самън. Ре??ението на рефера Фил Дауд да отстрани Самън от игра след съприкосновение с лицето на Майкъл Карик предизвика доста гневна реакция в щаба на гостите.

Този червен картон допълнително разстрои играта на Уигън и още преди почивката Бербатов с първия си гол в мача направи 2:0. Малко след почивката на??ият сънародник продължи рецитала си с ново попадение, правейки резултата класически. Малко по-късно Антонио Валенсия вкара за 4:0 с диагонален удар, след като бе изведен с добър пас от Майкъл Карик. Крайното 5:0 пък оформи отново Бербатов, отбелязвайки от дузпа своя ??ести гол от началото на сезона.

По този начин Ман Юнайтед записа девети пореден мач без загуба в английския ??ампионат и пети пореден успех в последните пет срещи. В този период възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън настигнаха Манчестър Сити и преди новогоди??ния кръг двата тима влизат с еднакъв актив от точки - по 45.