09-03-2012 Ударно начало за България на Световното по лека атлетика

Ударно начало за България на Световното по лека атлетика

09-03-2012 Тема спорт

Страхотно начало за българския национален отбор по лека атлетика още в първото състезание за деня от програмата на Световното първенство в зала, което се провежда в Турция. Ваня Стамболова се класира за полуфиналите на 400 метра, след като завър??и втора в своята серия, с резултат 52.97 секунди.

Пред българката фини??ира Дениса Росолова от Чехия, която пресече финалната линия за 52.95 секунди.

Ваня Стамболова стартира от ??естия, най-вън??ен коридор на пистата. Въпреки това, състезателката на Георги Димитров излезе втора след първата обиколка, а накрая направи и силен финален спринт, в опит да спечели серията, но все пак завър??и втора.

Според регламента, напред, за полуфиналите се класират първите две състезателки от всяка серия, както и тези, дали ??естте най-добри времена. Най-бърза в сериите бе украинката Наталия Пихида с 52.02 секунди, след нея се нареди американката Саня Ричардс-Рос (52.81).

Полуфиналът в дисциплината е тази вечер от 19.50 часа българско време.