в днешния брой Трите лъва изръмжаха мощно в своя мач №1000

Трите лъва изръмжаха мощно в своя мач №1000

16-11-2019 Тема спорт

От шикозните места на „Уембли“ легендарните играчи на Англия трябваше да погледнат надолу и да се зачудят защо невинаги е толкова лесно. Много малко, ако въобще има такива, от предишните 999 мача на Трите лъва бяха така спокойни. Воините на Гарет Саутгейт вкараха седем парцала на вратаря на Левски Милан Миятович и с лекота се класираха за Евро 2020.
Защо някои от феновете на Англия обаче решиха да освиркат Джо Гомес, когато той влезе в игра, беше колкото загадъчно, толкова и разочароващо. В крайна сметка защитникът на Ливърпул бе невинната страна в инцидента с Рахийм Стърлинг, който остави крилото на Ман Сити извън групата за двубоя. А може би на привържениците им е било писнало от аплодисменти…
По това време Трите лъва вече водеха с 6:0, а пет от попаденията дойдоха през първото полувреме. А можеха да бъдат и много повече. Черна гора беше толкова жалка, че напомня доста на представянето на нашия национален отбор в тези квалификации. Защитата на балканците беше катастрофална от първата минута нататък. Но и Англия беше просто безпощадна. Това е отбор, който може да вкарва голове и се радва да го прави.
Основният бенефициент на всичко това беше капитанът Хари Кейн, чийто хеттрик за 18 минути през първото полувреме увеличи сметката му на 30. Ураганът на Тотнъм вече е шести в списъка за голове с екипа на националния отбор и се превърна в първия играч на Англия, който регистрира по 3 попадения в два последователни мача на „Уембли“ (б.р. – през септември срещу България). Той щеше да вкара и повече, ако не беше заменен от Тами Ейбрахам в началото на втората част. Острието на Челси трябваше да продължи започнатото и не пропусна да отбележи първия си гол с фланелката на Трите лъва.
Левият бек – Бен Чилуел, имаше забележителна вечер. Той даде асистенциите за първите три гола, а неговият съотборник в Лестър Джеймс Мадисън най-после направи дебют. По отношение на останалите голмайстори – Окслейд-Чембърлейн вкара първата цел, Маркъс Рашфорд – четвъртата, а в 66-ата минута Александър Шофранац прати топката в собствената си мрежа. Трите лъва изреваха мощно в юбилейния си мач и заявиха амбицията си за короната на Евро 2020 пред погледа на легендарните играчи на нацията.