08-06-2019 Торонто докосва титлата в НБА!

Торонто докосва титлата в НБА!

08-06-2019 Тема спорт

Отборът на Торонто Раптърс е само на крачка от историческа първа титла в Националната Баскетболна Асоциация. Това стана факт, след като тази нощ „Динозаврите“ спечелиха мач №4 от финалните плейофи със 105:92 (17:23; 25:23; 37:21; 26:25) и поведоха в серията с 3:1 победи.

Кауай Ленард отново избухна за победителите и записа срещу името си „дабъл-дабъл“ – 36 точки и 12 борби, а Серж Ибака и Паскал Сиакам добавиха съответно по 20 и 19 точки за успеха.

Клей Томпсън, който се завърна в игра, след като пропусна мач №3 заради контузия, беше най-резултатен за „Воините“ – 28 точки, Стеф Къри добави с 27 точки, а Дреймънд Грийн приключи с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 12 асистенции.

Първата четвърт започна с размяна на успешни атаки, но след това домакините от Голдън Стейт успяха да отворят преднина от 6-7 точки, която се запази до края на периода – 23:17. Във втората част ситуацията на терена не се промен особено, като играта вървеше кош за кош и това запази минималната преднина на действащите шампиони до почивката – 46:42 в полза на „Воините“.

Всичко в този двубой до голяма степен се реши в третата четвърт, когато гостите от Торонто поеха инициативата в свой ръце. След малко повече от седем минути игра във второто полувреме Кауай Ленард и компания стигнаха до пълен обрат, след което започнаха да трупат аванс, който достигна до 12 точки – 79:67 преди началото на решителната последна четвърт.

На старта на последните 12 минути Раптърс дръпнаха с 16 точки – 88:72 след точни стрелби от далечно разстояние на Ванвлийт и Ленард, като оттук до края на мача „Динозаврите“ удържаха финалния щурм на съперника и заслужено се поздравиха с победата – 105:92, която ги доближи само на една победа от мечтаната първа титла в Националната Баскетболна Асоциация.