30-01-2013 Тодор Янчев дебютира за Славия с равен

Тодор Янчев дебютира за Славия с равен

30-01-2013 Тема спорт

Отборът на Славия завър??и наравно 1:1 у дома срещу Ботев (Враца) във втория си приятелски мач по време на зимната подготовка. През първото полувреме превъзходството бе??е изцяло на страната на домакините, но пропуски направиха Радослав Василев на два пъти и опитният Тодор Янчев, който направи дебют с екипа на "белите".

През втората част влезлите в игра футболисти на домакините не успяха да наложат натиск срещу Ботев и гостите се възползваха от гре??ките в защитната линия на Славия. В 57-ата минута бив??ият футболист на столичани ??ван Коконов се измъкна и с удар отблизо откри резултата. В 73-ата минута опасен удар от фаул на друг бив?? играч на "белите" ??лия ??лиев премина на сантиметри от вратата, пазена от Емил Петров.

Десет минути по-късно, след центриране от фаул, топката бе??е върната в малкото наказателно поле на гостите и защитникът Франц Бертен фиксира крайното 1:1. Това е първи гол за национала на Хаити с екипа на Славия.

Софийският отбор трябва??е да играе миналата събота срещу Ботев в Сандански, но заради наводнените терени в града, контролата не се състоя. Първоначално "белите" искаха да изиграят два мача от по 45 минути с Ботев (Враца) и Банско, но впоследствие промениха намеренията си. През следващата седмица Славия заминава на лагер в Турция.

СЛАВ??Я - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1

0:1 ??ван Коконов (57)
1:1 Франц Бертен (83)

СЛАВ??Я: Петков, Филипов, Златков, Желев, Атанасов, Янчев, Сандански, Мацуи, Попара, Г.??ванов, Василев (през второто полувреме в игра влязоха Петров, М.??ванов, Р.Димитров, Киров, Акийо??и, Дяков, Бертен, Генев, П.Димитров, Георгиев)
БОТЕВ: Чавдаров, Куанг, Георгиев, Найденов, Родригес, Велев, Коконов, Валериев, Атанасов, ??л.??лиев, Б.Борисов (Митов, Н.Маринов, Маркети, Христов, Димитров, Тонев, К.??ванов, Л.Петров)