05-02-2012 Тейо и Меси носят победата на Барса

Тейо и Меси носят победата на Барса

05-02-2012 Тема спорт

Шампионът Барселона надви трудно с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в студената съботна вечер от 22-рия кръг на Примера. Привиканият от дубъла Кристиан Тейо (9) и Лионел Меси (72) донесоха успеха, който доближи каталунците на седем точки от Реал Мадрид. Карлос Вела (74) даде надежди на баските. Срещата ще се запомни и с контузията на Серхио Бускетс, който напусна на носилка след удар в коляното.

Джосеп Гуардиола запази силите на някои ключови футболисти предвид мача с Валенсия от 1/2-финалите за Купата на краля. 20-годи??ният Кристиан Тейо получи титулярно място, а до него в атака застанаха ??саак Куенка и Лионел Меси. Няма??е ги Чави Ернандес, Серхио Бускетс и Алексис Санчес. Гостите от "Аноета" подредиха 4-2-3-1 и в атака основно действаха с Диего ??фран.

Още в петата минута Меси остана сам срещу вратаря Клаудио Браво, но би в тялото му. След 20-ина секунди Антоан Гризман изведе Диего ??фран срещу Виктор Валдес и каталунският страж спаси своите с майсторска намеса. В деветата минута "Камп Ноу" вече се радва??е на гол, поздравявайки новото момче Тейо.

Каталунското ляво крило получи пас от Меси и с мигновено фино докосване пусна топката покрай вратаря - 1:0. Така талантливият бързак вече има три гола през този сезон след две попадения за Купата на краля. В 14-тата Сеск опита ??ут от 22 метра, който бе??е прекалено висок.

В 17-ата Лео и Тиаго Алкантара изиграха двойно подаване, но "десетката" отново не успя да преодолее Браво с нисък удар. В 26-ата и Сеск има??е ??анс срещу вратаря, но стреля доста неточно. В 33-тата много активният днес Тейо стигна до аутлинията и подаде назад, ??ниго Мартинес я изрита и тя попадна в ръцете на чилийския страж. Въпреки протестите двоен удар не бе??е регистриран.

В 45-ата и Даниел Алве?? провери точността на ??ута си и диагоналният удар излезе в аут. Като цяло през първото полувреме "лос кулес" създадоха четири-пет голови положения, а "чури урдин" допускаха гре??ки в защита въпреки колективната си всеотдайност.

Секунди след началото на втората част ??фран прехвърли Хавиер Масчерано, но притичалият Карлес Пуйол се намеси. Минута по-късно Тейо се освободи от двама и стреля ниско, но в ръцете на Браво. В 51-вата Антоан Гризман излезе сам срещу Валдес, но отново каталунският страж ре??аващо се намеси с крак. В 59-ата пак Тейо привлече вниманието на защитата и подаде към свободния Меси, но Браво парира ??ута.

В 63-тата минута най-добрият футболист в света преодоля вратаря, но не съумя да залъже върналия се ??ниго Мартинес. Шест по-късно страхотна контра на "блаугранас" намери Куенка отдясно. Неговият ??ут намери гредата, а при добавката Тейо опъна мрежата. Попадението обаче не бе??е зачетено, тъй като Дани Алве?? игра с топката на голлинията в положение на засада.

В 72-рата Меси успя да вкара за сяка?? успокоителното 2:0: получи пас от Алве?? и изпревари вратаря. Само сто секунди по-късно Гризман изведе Карлос Вела, който от 12 метра насочи в мрежата за интригуващото 2:1.

В 80-ата Тиаго намери майсторски Меси, но аржентинецът не можа да стреля добре след овладяване на гърди. В 83-тата минута Серхио Бускетс трябва??е да напусне на носилка след тежък удар в коляното. В заключителните минути "синьо-червените" се прибраха в очакване на последния сигнал, а Филип Монтание усили атаката с включването на ??манол Агирече и Жосеба Йоренте. До интересно положение обаче не се стигна.

Mачът ще се запомни с трудната победа на Пептим, силната игра на Тейо, контузията на Бускетс и любопитната черна котка, която за секунди премина през терена в началото на двубоя.