28-02-2016 Тайсъна и Станимира  ликуваха на „Странджа”

Тайсъна и Станимира ликуваха на „Странджа”

28-02-2016 Тема спорт

Станимира Петрова и Даниел Асенов спечелиха купите от 67-ото издание на международния турнир по бокс „Странджа”. Двамата се оказаха и единствените ни ??ампиони в зала „Универсиада”, в която интересът бе изключително сериозен, а по трибуните има??е близо 1500 зрители. За световната ??ампионка при 54-килограмовите това е втора поредна купа и първа в новата й категория до 51 кг.
В спора за златото Петрова не остави никакво съмнение за превъзходството си спрямо рускинята Зоя ??саева. Националката ни се възползва от ръстовото си предимство и диктува??е темпото, като бе окупирала центъра на ринга. Станимира показа отлично движение по ринга, държе??е дистанция и засича??е превъзходно съперничката си с точни прави удари и кро??ета. Така тя заличи негативните впечатления, които остави с представянето си в първите си мачове, когато не успя да влезе в ритъм, но все пак спечели. В крайна сметка реферите нямаха какво друго да посочат освен успех с 3:0 (40:36, 40:36, 39:37).
Даниел Асенов (52) също остави най-доброто от себе си за финала. Тайсъна от Кукорево за първи път в кариерата си спечели купа „Странджа” след страхотно ??оу с бронзовия от световното в Доха преди година Ху Джинуан (Кит). След крайния гонг реферите заслужено бяха присъдили 3:0 за европейския ??ампион (30:27, 29:28, 30:27).
Останалите ни финалисти не успяха да се доберат до златните медали. Ду??ко Благовестов (56) може да се смята за ограбен, след като спечели мача си на ринга с китаеца Жиауей Жан, но съдиите присъдиха 2:1 в полза на азиатеца. Тинко Банабаков (49) също изигра солиден мач с Жомарт Йержан (Каз), но въпреки това загуби с 0:3. Със сребърни отличия се окичиха още Симеон Чамов (69), Кристиян Димитров (91) и Петър Белберов (+91).