16-08-2019 Съдия пак спря ЦСКА в Европа

Съдия пак спря ЦСКА в Европа

16-08-2019 Тема спорт

След неотсъдена дузпа и с човек по-малко червените не успяха да стигнат до гол в Украйна

Виктор ГЕЦОВ

ЦСКА загуби с 0:1 гостуването си на Заря Луганск в Украйна след скандално съдийство и след 1:1 в София отпадна от Лига Европа. В 22-ата минута французинът Амари Делерю не даде чиста дузпа за червените, а при веднага след това изгони Турицов. Армейците играха добре, но така и не успяха да вкарат, въпреки че дори с 10 души стигнаха до доста възможности пред вратата на Заря. В края на срещата домакините отбелязаха за 1:0.
За трети пореден път Люпко Петрович заложи на един и същи състав. Началото за армейците бе добро. Тимът комбинираше умело, не се прибра в отбрана, не позволи на съперника да осъществи натиск. В 6-ата минута Соу открадна топката и напредна през центъра. Пред наказателното поле обаче се засуети и позволи на бранител да му избие топката. Малко след това пред него се откри още един шанс, но шутът му бе блокиран. Пред вратата на червените опасности липсваха.
Украинците бяха колебливи в отбрана. Затова действаха внимателно и гледаха да организират постепенни нападения, за да сведат до минимум рисковете ЦСКА да прави контри.
В 22-ата минута френският съдия Амари Делерю и колегите му ощетиха жестоко ЦСКА. Тогава Жеферсон проби отляво и центрира в пеналта, а вратарят плонжира и изби. Топката попадна у Малинов, който стреля веднага от 10 метра – Михайличенко с ръка изби летящото към вратата кълбо, но реферът подмина ситуацията и не посочи бялата точка. При последвалата контра Турцов, който имаше жълт картон, повали Русин. Реферът прецени, че е последен в защитата, и директно го изгони. Така само в рамките на секунди двубоят вместо в посока на ЦСКА се разви в тази на домакините благодарение на съдийска грешка за неотсъден чист наказателен удар. На тази фаза миналата година армейците бяха зверски порязани и срещу Копенхаген, като най-фрапиращият гаф бе признатият гол от засада на реванша в Дания. Така за втори пореден сезон съдиите ощетиха жестоко ЦСКА в Европа.
След червения картон Петрович върна като десен бек Бикел. В 27-ата минута Занев центрира зад отбраната към изскочилия от дълбочина Евандро. Бразилецът стреля, но стражът се разтегна и изби.
В 42-ата минута червените изпуснаха Михайличенко, който шутира от малък ъгъл, но Черниаускас парира.
ЦСКА можеше да съжалява за нулевото равенство на почивката. За по-добрата игра на българите през първото полувреме говореше и фактът, че те имаха 3 точни удара, а противникът 2. Не личеше въобще, че действат с 10 души. Слаб обаче бе Соу, той сбърка почти всички топки, достигнали до него.
След почивката ЦСКА прие играта в половината си, но пак стигна до голови възможности.
В 56-ата минута Петрович смени Евандро, който преди мача лекуваше травма, а на негово място пусна Митков. Малко след това Соу стреля слабо с глава, а после и с крак. Армейците действаха разумно, но липсваше най-важното - голов удар. В 73-ата минута бяха много близо до него – Малинов влезе в пеналта, преодоля двама и шутира по-диагонала, но Шевченко майсторски изби. Червените се хвърлиха в нападение в края, а украинският страж отрази опасен шут на Митков.
В 89-ата минута Русин бе изведен сам срещу вратаря и стреля. Черниаускас чукна топката, Албентоса я изби от голлинията, но нападателят на домакините не сбърка при последвалото разбъркване – 1:0, а след бурната си радост бе изгонен.

ЗAРЯ – ЦСКА 1:0
1:1 в първи мач