17-03-2012 Съдийски гаф на Миньор-Черно море

Съдийски гаф на Миньор-Черно море

17-03-2012 Тема спорт

Черно море спечели гостуването си на Миньор (Перник) с 1:0 в среща от 19-ия кръг на "А" група. Марлон Фернандес вкара гола още в 4-ата минута. Мачът обаче бе??е опорочен от едно отсъждане на главния съдия Георги Йорданов. В 73-ата минута той не даде чиста дузпа за домакините, като скандално изкара нару??ението извън наказателното поле. Футболист на домакините центрира отляво и голмайсторът за варненци изби топката с ръка. Целият стадион видя, че венецуелският футболист на гостите е в наказателното поле, но реферът бе??е на друго мнение и нареди изпълнение на пряк-свободен удар на границата на полето.

Перничани удариха и две греди, но това не трябва да заблуждава, защото успехът на Черно море е напълно заслужен. Тимът на Стефан Генов надигра своя съперник и може??е да си тръгне с по-изразителен успех. Варненци обаче вкараха само първото си положение. В 4-ата минута Мирослав Манолов излезе сам срещу вратаря и подаде на Фернандес, който на празна врата реализира. До края на първата част южноамериканецът, Дончо Атанасов и Миро Манолов на три пъти ли??иха отбора си от ново попадение.

През второто полувреме "чуковете" опитаха да изравнят, но им липспваха класа и идеи. На отсрещната врата пък капитанът на Черно море Георги ??лиев удари гредата след показно изпълнение на фаул.

Така варненци записаха втора победа над Миньор за първенство след 2:0 през есента край морето. Перничани обаче елиминираха дне??ния си съперник от турнира за Купата на България.