31-10-2012 Струмска слава удържа 0:0 срещу Черно море

Струмска слава удържа 0:0 срещу Черно море

31-10-2012 Тема спорт

Третодивизионният Струмска слава изпусна да победи на свой терен елитния Черно море в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България и срещата завър??и при равенство 0:0.
Домакините от Радомир играха много смело и не се притесниха от далеч по-именития си съперник, като имаха голови положения и нито за миг не се прибраха в собствената си половина, за да бранят равния резултат.
Както треньорът на моряците Адалберт Зафиров призна след срещата, тимът от Югозападната В група има??е повече чисти ситуации за отбелязване на попадение – 3, срещу две отлични положения за гостите от Варна.
Храбрият тим на Струмска слава не престана да търси победата до самия край на двубоя и на два пъти в последните няколко минути може??е да стигне до победно попадение.
В 85-ата Ерик Славчев може??е да отбележи, но вратарят на Черно море Пламен Колев с мъка изби в корнер.
Във втората минута от добавеното време, след пряк свободен удар Самет А??имов с глава също има??е ??анс да се разпи??е, но стражът на гостите Колев отново бе на висота и успя да спаси варненци от неприятна загуба.
Похвала заслужава и публиката в Радомир, като на Градския стадион има??е около 350-400 фенове на домакините при цени на билетите от 3 лева.
Реван??ът във Варна ще се играе на 24 или 25 ноември.