29-03-2016 Страхотен Григор наказа Мъри

Страхотен Григор наказа Мъри

29-03-2016 Тема спорт

Григор Димитров елиминира световния номер 2 Анди Мъри в третия кръг на тенис-турнира в Маями след 6:7/1/, 6:4, 6:3. Българската ракета се представи изключително стабилно и убедително и така записа трета победа срещу британеца от общо деветте мача помежду им. Последните усехи на Григор над Мъри датират от 2014-а година.

Битката между Мъри и Гри??о продължи 2 часа и 27 минути, а на осминафиналите Димитров ще се изправи срещу победителя от двойката Гаел Монфис – Пабло Куевас.

Първи сет

Гри??о започна трудно мача, като направи двойна гре??ка при 0:40. Българинът все пак показа устойчивост и успя да обърне резултата в своя полза - 1:0 гейма. Мъри изравни в гейм, в който Димитров направи страхотно воле, но британецът спаси. Гри??о бе пробит в третия гейм. Той допусна нова двойна гре??ка, а така Мъри стигна до два брейкбола. В следващата част Димитров проби Мъри и изравни - 2:2. В следващия гейм Гри??о бе безаплеационен и затвори частта при 40:0. Последва гейм за Мъри, а в следващия Гри??о отново поведе, за да дойде ново равенство 4:4. След няколко чудесни отигравания Димитров поведе с 5:4, а Мъри изравни. В поредния гейм гре??ка на британския опонент на Гри??о позволи на родния талант да стигне до ново лидерство в резултата - 6:5. В следващата част Мъри поведе, но допусна двойна гре??ка. Българинът последва примера му, а в крайна сметка Мъри изравни - 6:6. В тайбрека Григор започна с двойна гре??ка. Последва хубаво разиграване край мрежата, в което обаче Димитров не премери силата на удара си, а в края на??ият представител допусна нова двойна гре??ка и така сетът бе в полза на Анди Мъри.

Втори сет

Григор започна силно във втория сет, като проби Мъри и поведе с 1:0. Хасковлията взе и втория гейм без особени затруднения, а в третия затвърди положителната тенденция в представянето си и след пробив направи 3:0. Гри??о дръпна с 4:0, а Мъри взе петия гейм. Димитров допусна две двойни гре??ки в следващия гейм, когато бе пробит от Мъри за 2:4. В оспорвания седми гейм Мъри се поздрави с успеха, а Григор спечели осмия на 15 точки. Мъри взе деветия гейм - 4:5. След изключително оспорвана десета част, Григор се поздрави с успеха и стигна до равенство в сетовете - 6:4.

Трети сет

Димитров стартира силно в третия сет, повеждайки с 30:0. Мъри обаче постепенно изравни играта и поведе с 1:0. Британският съперник на на??ия представител изравни след продължително разиграване и ретур в аут - 1:1. След силна трета част Мъри поведе с 2:1, а пробив в четвъртия гейм му донесе аванс от 3:1. Димитров отвърна на удара също с пробив, а с това резултатът стана 2:3. Григор се възползва от гре??ки на Мъри и така изравни - 3:3. След доста убедителна игра на Гри??о и някои неточности в представянето на британеца, първата ракета в мъжкия ни тенис стигна до пробив - 4:3. Въпреки направена двойна гре??ка, Гри??о успя да спечели осмия гейм и поведе с 5:3, за да покаже изключително стабилна игра в ре??ителния момент и да си подпечата успеха - 6:3.