в днешния брой Страсбург излъга Локо Пд

Страсбург излъга Локо Пд

09-08-2019 Тема спорт

Страсбург победи Локо Пловдив с 1:0 пред близо 7000 зрители на „Лаута“ в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Така французите взеха добър аванс преди реванша, а двубоят вчера до голяма степен бе предрешен от ранния червен картон на Томашевич.
Старши треньорът на домакините Бруно Акрапович бе заложил на най-доброто, с което разполагаше, като се бе отказал от намеренията си да играе с четирима в защита. От своя страна наставникът на французите Тиери Льоре изненадващо бе оставил на пейката основния нападател и реализатор на тима Людовик Ажорк.
Двубоят започна кошмарно за смърфовете. Още в 10-ата минута Локо остана с 10 човека на терена. След извеждащо подаване към Да Коста по дясното крило Томашевич закъсня и в опита си да догони нападателя, който се бе отскубнал срещу вратаря, наруши баланса му с ръце и го събори. Съдията веднага вдигна червен картон на бранителя. Елзасците се възползваха отлично от ситуацията. Докато Локо още пренареждаше отбраната си, Мартен центрира от фаула, капитанът Митрович бе забравен на задна греда и с глава преодоля Луков.
След попадението, възползвайки се от численото си преимущество, французите организираха дълбока преса и на моменти затрудняваха Локо при изнасянето на топката. Все пак при една контраатака, в 21-ата минута, Анте Аралица отправи силен далечен удар, който Селс изби в корнер. При последвалото центриране настана меле, но ударът на Обжолт отблизо бе блокиран от вратаря, който бе скъсил ъгъла.
Тази ситуация даде лек импулс на смърфовете, които изнесоха малко играта напред. В 26-ата минута силен далечен шут отправи и Димитър Илиев. Въпреки че бе с човек по-малко, Локомотив се бореше и опитваше да противодейства на своя опонент. В последните десетина минути на първото полувреме почти не личеше, че черно-белите на терена са 10. В 39-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Мартен, каквато повторенията показаха, че има. Съдията обаче остана безмълвен. Натискът на Локо продължи и в 44-ата минута Ожболт вкара след центриране на Карагарен отдясно, но голът му бе отменен заради засада.
Началото на втората част подсказа, че смърфовете ще продължат да се борят и няма да се дадат без бой. В 46-ата минута Димитър Илиев напредна и стреля от границата на наказателното поле, но малко над гредата. Постепенно играта се позиционира в средата на терена. След час игра вратарят на Локо Мартин Луков спаси сигурен гол. При грешка в изнасянето на топката Да Коста получи кълбото от Джику и излезе сам срещу стража, който обаче запази хладнокръвие и отрази удара му. Малко по-късно Да Коста стреля от удобна позиция и с глава, но Луков пак спаси. В 86-ата минута Карагерен пропусна отлична възможност от няколко метра, стреляйки силно над вратата, след пас на Димитър Илиев. Малко по-късно с дружни усилия Луков и Малембана предотвратиха попадение след удар на Ажорк.
Така Страсбург победи Локомотив Пловдив с 1:0, но с играта си не убеди, а за възпитаниците на Бруно Акрапович остана надеждата, че на реванша късметът ще им се усмихне. Двубоят във Франция е на 15 август (четвъртък) от 21:30 часа.