в днешния брой Стойчо Атанасов №1 по минути в контролите на ЦСКА

Стойчо Атанасов №1 по минути в контролите на ЦСКА

08-07-2019 Тема спорт

• Десният бек Стойчо Атанасов записа с разлика най-много минути в контролите на ЦСКА - 400. Втори остана Тиаго с 360, а Евандро е трети с 350.
• Участие във всички 6 спаринга взеха 13 футболисти - Атанасов, Тиаго, Евандро, Соу, Гълъбов, Жеферсон, Чорбаджийски, Черниаускас, Митков, Занев, Антов, Уот и Бусато.
• Вратарят Черниаускас бе титуляр във всичките 6 проверки. Той и Бусато допуснаха по един гол. Младоците Петър Петров и Илия Шаламанов пък записаха по 30 минути в спарингите.
• Общо 7 играчи се разписаха в контролите. Голмайсторът на ЦСКА през изминалия сезон Али Соу завърши и летните контроли като водещ реализатор. Той беше точен 3 пъти. Друг футболист не се разписа повече от веднъж - Евандро, Пинто, Фабрини, Кери, Бикел и Енрике. Има и един автогол на Емин Ахмед от Локо ГО.
• Давидов записа най-много асистенции - 2. По 1 пък направиха Тиаго, Евандро, Жеферсон, Занев, Пинто и Бикел.
• Соу бе по-използваният от двамата централни нападатели в тима - игра 315 минути срещу 238 на Тони Уот.
• От новите попълнения най-голямо участие имаше Фабрини с 267 минути. След него останаха Занев (250), Уот (238), Давидов (225), Кери (210) и Бусато (193).
• ЦСКА вкара цели 8 от 10-те си гола в контролите от игрови ситуации. Червените се разписаха веднъж директно от фаул - чрез Кери в последния спаринг с Вихрен, и веднъж след статично положение - центриране от фаул на Жеферсон, реализирано от Соу срещу Локо ГО.
• 5 от попаденията на ЦСКА бяха вкарани с десния крак, а 3 - с левия. Прави впечатление, че тимът има само един гол с глава в спарингите - на Соу срещу Локо ГО. Имаше и един автогол - на Емин Ахмед от Локо ГО.
• Прави впечатление, че ЦСКА така и не вкара гол след центриране от корнер в проверките. Това бе нещо, което убягва на отбора от началото на годината с едно изключение. Червените се разписаха след ъглов удар само в последния кръг на миналото първенство при 1:0 над Ботев Пд.