в днешния брой Спящият гигант се събуди на

Спящият гигант се събуди на "Анфилд"

10-02-2014 Джордж АНКЪРС GOAL.COM

Ливърпул отново е на голямата сцена

В последните години на Вис??ата лига определено й липсва??е силен Ливърпул. Дали ги харесвате или не, червените са голяма част от престижа и традициите на английския футбол. Силният мач срещу Арсенал може да не e достатъчен за титлата, но завръщането на гранда от Мърсисайд на голямата сцена определено е добре до??ло.
Тимът на Брендън Роджърс на моменти през сезона показа непостоянство. Ще бъде изненада, ако мърсисайдци станат ??ампиони през май. Безспорно е обаче, че разгромното 5:1 над топчиите праща червените в нова орбита. Още от първата минута Ливърпул влезе на 100% в мача, с много преса и борба за всяка педя терен. ??грачите знаеха за какво са на терена и изпълниха наставленията на Роджърс. Когато някой на Арсенал вземе??е топката, веднага го подгонваха поне двама от домакините. Първият гол на Шкъртел може??е да бъде отменен заради засада. Това обаче със сигурност

няма??е да спаси Арсенал

от загуба. Ко??марен е начинът, по който Пер Мертезакер бе изпреварен и надигран от Суарес още в първата минута. Уругваецът принуди защитника да го събори на земята, а от последвалия фаул резултатът бе открит. Всички играчи на Ливърпул в атакуващ план - Суарес, Стъридж, Стърлинг и Коутиньо, бяха във вихъра си.
След като тимът на Роджърс разби Евертън на "Анфилд" с 4:0, само 11 дни по-късно затвърди възхода си. Мърсисайдци вече могат по-смело да погледнат към върха на класирането, бъдещето на отбора изглежда светло в краткосрочен и дългосрочен план. Средната възраст на халфовете и нападателите, които играха срещу Арсенал, е под 25 години! Очакваното завръщане в Шампионската лига, приходите от участие в турнира, присъствието на толкова много млади и талантливи футболисти в състава и разумната политика на собствениците събудиха гиганта от Мърсисайд. Това бе

едно дълго чакано събуждане

но тепърва има още какво да се желае. Равенството с Уест Бромич миналата седмица и липсата на достатъчно резерви, които да сменят при нужда титулярите, остава проблем за мениджъра.
На феновете пък им остава да се наслаждават на момента, защото това е най-добрият футбол, който са виждали на "Анфилд" от много време насам. Може би 10, 20 или дори 30 години. Тук предстои да гостуват Челси и Ман Сити, така че мърсисайдци със сигурност ще имат ре??аваща дума в битката за титлата.
-------
ЯРОСТН?? ЧЕРВЕН??
Рахийм СТЪРЛ??НГ
Неговите два гола отнеха вниманието. Арсенал сънува ко??мари от неговата страхотна скорост и смяната на ритъма.
Стивън ДЖЕРАРД
Поставен пред защитниците, той умело диктува??е всичко в средата на терена. Впечатляващ е начинът, по който този играч чете играта. Качествата му при изпълнения на корнери, фаулове и статични положения няма смисъл да се коментират. След негови центрирания паднаха първите два гола в мрежата на Шченсни. Да, направи и дузпа за топчиите, но заслужи да го аплодират на крака при смяната в 75-ата минута.
Луис СУАРЕС
Този път не вкара гол, но геният му бе очевиден навсякъде. Неговата изобретателност, креативността и приказното докосване подпалиха огъня в защитата на съперника. С няколко изпълнения спря дъха на цял свят. Най-вече при фаула от 35 метра, който затрудни Шченсни, и уникалното центриране при първия гол на Стърлинг.