в днешния брой Спорна дузпа закопа Черно море в Турция

Спорна дузпа закопа Черно море в Турция

05-02-2011 Йордан ФОТЕВ

Черно море записа загуба с 0:1 от румънския Университатя Клуж в първата си контрола от лагера в Анталия. Моряците се държаха малко повече от час и изпуснаха няколко изгодни положения, но в средата на втората част получиха гол от спорна дузпа.
В стартовия състав на Стефан Генов бяха двама от новите - Росен Колев и Цветан Чурлинов, като македонецът се представи на доста високо ниво. В 14-ата минута Джордже изпусна най-чистия ??анс за румънците, а до почивката опасни изстрели на Адемар, Стоянов и Дончо Атанасов едва не влетяха в мрежата.
През втората част на няколко пъти се наложи ??лко Пиргов да показва майсторство на вратата, за да остане резултатът 0:0. Все пак в 66-ата минута Ма??адо се строполи в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. От нея Делгадо не сбърка - 0:1.