в днешния брой Соу се развихри, ЦСКА гази с 4:0

Соу се развихри, ЦСКА гази с 4:0

17-01-2020 Тема спорт

ЦСКА стартира силно 2020 г., след като сгази казахстанския Каспий с 4:0 в първата си контрола. Али Соу реализира два гола през първата част. След почивката точен бе Албентоса, а бранител на съперника вкара в собствената врата след центриране на Кери. Армейците напълно надиграха Каспий и през двете полувремена. Отборът използва различни схеми - до почивката действаше в 4-2-3-1, а след това в 4-4-2. През втората част дебют записа Ахмед Ахмедов. Като титуляри започнаха завърналите се след преотстъпване Чорбаджийски и Джеси. Тримата вратари Черниаускас, Бусато и Шаламанов пък си поделиха по около 30 минути.
ЦСКА се стремеше да пресира високо опонента, а в предни позиции тимът опитваше да извежда по земя нападателите. След почивката червените имаха и куп статични положения, като центриранията на Греъм Кери бяха сериозен проблем за Каспий.
Червените можеха да поведат още в 90-ата секунда, след като Тиаго пресече подаване и шутира от дистанция, но в аут. В 14-ата минута Занев загуби единоборство и казахстанците организираха контра, при която Аяганов остана сам срещу вратаря, но стреля на сантиметри покрай гредата в аут.
Постепенно ЦСКА наложи контрол върху кълбото, а най-често с изнасянето се нагърбваше Малинов. Червените бяха доста по-активни по левия фланг чрез Мазику и Отабор, докато отдясно Джеси бе много неефективен. До почивката най-силно се представиха Малинов и Соу.
Армейците откриха в 35-ата минута след най-добрата си комбинация до този момент. Малинов пусна за Тиаго, а португалецът пое топката и веднага изведе Соу. Гамбиецът изскочи сам срещу вратаря и го матира с отличен удар между краката за 1:0.
120 секунди по-късно Гълъбов подаде за Соу, а той изведе Малинов в наказателното поле. Кълбото обаче беше избито в корнер, миг преди халфът да шутира. В 39-ата ЦСКА вече удвои. Мазику центрира отляво, а Соу нанесе изстрел с глава, като придаде сила на топката и я насочи много прецизно в ъгъла за 2:0. До почивката казахстанците се отчетоха с неточен далечен удар след грешка на Гълъбов, а Пинто стреля в аут за ЦСКА.
На полувремето съставът на армейците беше изцяло променен, а схемата стана 4-4-2. Дебютиращият с №5 Ахмедов действаше на върха на атаката заедно с Юрич. По крилата пък действаха Давидов отляво и Евандро отдясно. След почивката червените продължиха да доминират. Доста силно включване направи Кери, а Ахмедов играеше енергично, пресираше високо и на няколко пъти отне топката. Той пропусна две положения след подавания на Евандро и Кери. Като цяло армейците бяха по-опасни през левия фланг. Те имаха и близо 10 корнера след почивката. Именно след центриране от ъглов удар на Кери се стигна до 3:0 - точен беше Албентоса отблизо в 61-ата минута.
Малко след това изстрел на Давидов рикошира от бранител, но вратарят спаси. В 68-ата пък Кери проби в наказателното поле и центрира остро, топката се отби от бранител и спря в мрежата за 4:0.
Това обаче не беше всичко за ЦСКА. В 74-ата минута Юрич пресече подаване и направи близо 40-метров рейд. Австралиецът шутира с левия крак, но на сантиметри покрай гредата в аут. В 80-ата третият страж на ЦСКА Шаламанов отрази удар от фаул. В 82-ата пък Антов изведе Тонислав Йорданов в пеналта и младият нападател стреля по диагонал, но в ръцете на стража. Малко преди това Тонислав бе заменил Ахмедов. Няколко минути получи и 16-годишният Мартин Смоленски.
Така ЦСКА направи ударен старт на 2020-а. Следващата контрола е на 21 януари, вторник, срещу Нюрнберг в Испания.