в днешния брой Смесената ни щафета зае седмото място на европейското

Смесената ни щафета зае седмото място на европейското

31-01-2012 Тема спорт

Смесената щафета на България зае седмо място на европейското първенство по биатлон в слова??кия зимен център Осръбле. Българите в състав Ния Димитрова, Десислава Стоянова, Антон Синапов и Димитър Герджиков фини??ираха с време 1:21:14.6 час, общо 14 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.
Титлата спечели щафетата на Норвегия с време 1:14:48.1 час - девет допълнителни патрона, без наказателни обиколки. Втори са представителите на Русия с изоставане от 43,8 сек. (10 допълнителни патрона, без наказателни обиколки). На трето място се класира квартетът на Украйна на 2:44.6 минути след победителите (10 допълнителни патрона, без наказателни обиколки). Състезанието се проведе на 2х6 км за жени и 2х7,5 за мъже.