31-10-2012 Славия стигна само до 2:2 срещу Любимец

Славия стигна само до 2:2 срещу Любимец

31-10-2012 Тема спорт

Славия геройски оцеля и се добра до равенството 2:2 при гостуването на Любимец в първия 1/16-финал от турнира за Купата на България. Важното изравнително попадение за "белите" падна чак в 94-ата минута, когато точен във вратата на домакините бе??е Радослав Димитров.
Любопитното е, че наставник на втородивизионния Любимец е Красимир Мечев - бив?? треньор в ??колата на Славия. Специалистът е събрал доста млади момчета в тима от "Б" група, които в дне??ния мач по нищо не отстъпваха на елитния си съперник. В пореден двубой "белите" се представиха разочароващо и поставиха под сериозна въпросителна продължаването си напред за Купата. Вече в общо 5 мача Славия не познава вкуса на победата и нищо чудно на Венци Стефанов най-после да му писне и да махне треньора Мартин Ку??ев.
Любимец на два пъти повежда??е в резултата и бе??е много близо до победата. Първо в 12-ата минута ??лиян Трифонов откри след центриране на Антон Огнянов. При резултат 1:0 за домакините дойде почивката, а още в началото на второто полувреме гостите от София изравниха. Точен от дузпа в 46-ата минута бе??е ветеранът Здравко Лазаров. В 52-ата Мартин Димов наказа Емил Петров и Любимец отново поведе - 2:1. "Белите" трябва??е да чакат до 94-ата минута, когато Радослав Димитров се разписа за 2:2 и по този начин Славия се размина със срамната загуба. Реван??ът на "Овча Купел" ще е на 24 или 25 ноември.