31-03-2014 Славия надви Локо Сф в скучен двубой

Славия надви Локо Сф в скучен двубой

31-03-2014 Тема спорт

Славия победи с 2:0 безобразно слабия Локомотив в последния мач от 30-ия кръг на "А" група. Столичното дерби от втората седмица умори от скука и малкото публика, до??ла на стадиона в "Овча купел" в работния ден.

"Белите" стартираха мача изцяло пренесени в половината на символичните гости, които демонстрираха слабата си мотивация в редките случаи, в които играеха с топката.

Чавдар Янков и Веселин Марчев направиха първите пропуски за Славия, преди последният да открие резултата в 18-ата минута. Тогава нападателят на домакините изпревари небрежните защитници на Локомотив и с лекота засече ниското центриране отляво в мрежата на Митрев.

След гола "белите" продължиха да владеят инициативата, но положенията пред Божидар Митрев липсваха. До почивката пък "червено-черните" не отправиха нито един удар към вратата на Георги Петков.

В началото на втората част Даниел Генов се престра??и да стреля към вратата на Славия, но ударът му мина високо над гредата. Някъде в този епизод от мача дойдоха и първите два ъглови удара за "железничарите".

Все пак феновете на домакините се зарадваха на втори гол. В 51-ата минута Фернандо да Силва проби по дясното крило, елиминирайки двама съперникови бранители и от аутлинията отново вкара топката в мрежата на Митрев.

Смените в двата състава допълнително развалиха качеството на двубоя, който до последните минути се доиграва??е. Дебют за "червено-черните" направи разполагащият с респектираща визитка Набил Тайдер. Миналият през Парма, Тулуза и Лориен халф обаче не впечатли по никакъв начин.

Добра новина за Славия бе??е завръщането в игра на Стефан Велков. Защитникът влезе в последните двадесетина минути, записвайки първи официален мач за 2014-а.

В продължението на редовното време Марко Ранджелович бе изгонен с втори жълт картон за ненужен фаул срещу Ристевски. От изпълнението на прекия свободен удар обаче не произтече нищо.

Последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:0 за "белите", които дръпнаха на Черноморец с 6 точки в битката за оставане в А група. Славия е на мястото точно над чертата на изпадащите, а Локомотив е едно място по-нагоре с една точка аванс пред тима от "Овча купел".