в днешния брой Слаб Левски стигна само до 1:1 със Славия

Слаб Левски стигна само до 1:1 със Славия

10-12-2017 Мартин АЛЕКСАНДРОВ

Левски и Славия приключиха с ??ампионатните си мачове през есента с равенство 1:1 на националния стадион. Серджиу Бу?? даде ранен аванс за сините в 17-ата минута. Но младокът Андреа Христов донесе точката за белите осем минути преди края.
Стар??и треньорът на Славия Златомир Загорчич бе направил четири промени в състава си в сравнение със загубата на белите от Етър с 1:2 преди седмица. Местата си на терена бяха отстъпили Стефан Велков, Димитър Буров, ??вайло Димитров и Калоян Кръстев за сметка на Костадин Велков, Юлис Ндонг, Чикози Мба и Наско Милев. От своя страна наставникът на сините бе принуден да замени Давид Яблонски и Антонио Вутов с Димитър Пиргов и Жерсон Кабрал. ??нтересно ре??ение бе изваждането от титулярите на вкаралия два гола в последните два мача Жуниор Мапуку и включването на румънеца Серджиу Бу??.
Левски стартира по-активно двубоя. Още в 5-ата минута Жорди Гомес и Габриел Обертан комбинираха след късо изпълнен ъглов удар. ??спанският халф центрира остро в наказателното поле, но първо Бу??, а след това и Пиргов се разминаха с топката. Домакините бяха избрали по-изчаквателна тактика и предоставяха контрола на кълбото за сините. В 11-ата минута упражнението от корнер се повтори, но този път Обертан стреля от дистанция близо до левия страничен стълб на Стергиакис. Белите погледнаха по-смело към вратата на Митрев и след центриране на Абуд в наказателното поле Мба се размина с топката. В 17-ата минута Омар Абуд сгре??и детински пас в центъра, топката му бе пресечена от Мило?? Цветкович, който мигновено намери Роман Прохазка. Словакът, без да се бави, изведе с далечен пас зад гърба на защитата Серджиу Бу??, който, останал очи в очи срещу Стергиакис, реализира с левия крак. Попадението успокои сините и те продължиха да диктуват действията на терена до почивката, макар и да не създаваха чисти положения. Много активен бе десният фланг на Левски, където Цветкович се включва??е често в нападение и подпомага??е дейно Прохазка. До края на полувремето сините се опитаха да застра??ат Стергиакис с любимото си оръжие - статичните положения, но Ейолфсон и Пиргов не заместиха подобаващо Яблонски.
С оглед на изоставането в резултата Славия погледна активно към вратата на Божидар Митрев в началото на втората част и изнесе играта в половината на сините. Белите бяха по-добрият отбор след почивката и в края на мача закономерно стигнаха до равенство.
В началото на второто полувреме след многоходова акция Чикози Мба бе намерен отляво, центрира в наказателното поле, след което последва неубедителна намеса на Митрев, предотвратена от Горанов. Минута по-късно последва далечен удар на Узунов, преминал на метър от гредата. Белите активизираха действията си, докато сините не застра??аваха вратата на Стергиакис по никакъв начин. В средата на второто полувреме Делио Роси направи принудителна смяна, след като левият защитник Горанов получи травма и бе заменен от Орачев. В 75-ата минута Галин ??ванов направи отличен слалом през защитата на Левски. Той последователно преодоля Жерсон Кабрал, Мики Орачев и Димитър Пиргов, но когато трябва??е да реализира изравнителното попадение, не успя да уцели вратата. Три минути по-късно Жорди Гомес не подаде на намиращия се на добра позиция Кабрал, а ре??и да завър??и сам атаката, но далечният му изстрел мина на метър над напречната греда. В 82-ата минута Славия изравни резултата. Омар Абуд центрира в наказателното поле след фаул, Мики Орачев се размина с топката, която стигна до Владислав Узунов, който отклони с глава към Андреа Христов. Младият централен защитник на белите с мощен удар от 12 метра преодоля Божидар Митрев за 1:1. В заключителните минути появилият се след почивката Мапуку центрира остро в наказателното поле на Славия, но Бу?? не успя да засече топката в мрежата. Малко по-късно Калоян Кръстев се възползва от гре??ка на Цветкович и стреля, но право в ръцете на Митрев.
Левски изигра слаб мач, не създаде почти никакви положения и логично се стигна до равенството. От своя страна възпитаниците на Златомир Загорчич заслужават похвали, след като успяха да надиграят своя съперник през второто полувреме.