19-01-2021 Синът на Гонзо с първи гол за Локо

Синът на Гонзо с първи гол за Локо

19-01-2021 Тема спорт

Локомотив Пловдив записа втора победа в контролите си. Черно-белите надиграха още един тим от Югоизточната Трета лига. След 3:1 над Марица Пловдив вчера възпитаниците на Александър Тунчев спечелиха с 2:0 срещу Атлетик Куклен на стадиона в „Лаута“.
Първи гол за родния тим на баща си Георги Иванов-Гонзо вкара синът му Александър Иванов. Той удвои в 81-ата минута след асистенция на Николай Николаев. Преди това в 26-ата минута националът Бирсент Карагарен бе открил. Той бе изведен с хитър пас от каращия проби Дамани Камара, а първият му шут бе избит от вратаря Кирил Акалски. При добавката обаче Карагарен опъна мрежата зад бившия страж на смърфовете. Наставникът на Локо Александър Тунчев пусна всички налични футболисти, а като титуляри започнаха Камара и другият играч на проби - Жоел Бопесу.
С оглед на разликата в класите проверката логично започна с натиск на Локомотив. В 9-ата минута след центриране от корнер Гомис стреля с глава, но над вратата. В 16-ата Малембана отправи мощен удар от над 30 метра, като топката профуча малко над гредата. До края на първата част последваха неточни изстрели на Лукас Салинас и Димитър Илиев. В 44-ата минута Илко Пиргов спаси опасен шут от фаул.
През второто полувреме най-интересната ситуация бе след пробив на Момчил Цветанов в 56-ата минута, при който последваха три поредни удара на Александър Иванов, Александър Колев и Сашо Лебанов, но без успех. Многото смени след почивката доведоха до спад на темпото и играта. Тунчев пусна куп юноши.
Утре сутринта Локомотив Пловдив тръгва за лагер в Поморие. Следващата контрола е на 23 януари (събота) срещу Берое в Стара Загора.