27-10-2020 Синклеър може да води атаката на „Олимпико“

Синклеър може да води атаката на „Олимпико“

27-10-2020 Владимир ИВАНОВ

Джером Синклеър може да води атаката на ЦСКА срещу Рома. Двубоят от втория кръг на група А в Лига Европа е в четвъртък, 29 октомври, от 22:00 часа на „Олимпико“. Англичанинът се включи отлично в гостуването на Арда (1:1). Той бе с основна заслуга за равенството. 24-годишният нападател се появи на терена в 60-ата минута и изравни в 84-ата. След това с удар с глава удари греда, а в заключителните секунди негов шут бе избит с мъка от вратаря на кърджалийци Иван Караджов. Двубоят срещу Арда бе вторият на Синклеър за ЦСКА в първенството. В Лига Европа той започна като титуляр срещу ЧФР Клуж (0:2).
Джером пристигна на „Армията“ в последния момент преди затварянето на трансферния прозорец под наем от Уотфорд. Заедно с него дойде и друг флангови играч – Адалберто Пеняранда. За разлика от венецуелеца Синклеър може да действа и като централен нападател. Тази роля не му е била чужда по време на престоя в нидерландския Веенло, както и в Оксфорд Юнайтед.
Залагане на англичанина на върха на атаката няма да е изненадващо решение с оглед на слабата форма, в която се намира досегашният неизменен титуляр Али Соу. В играта на гамбиеца се забелязва отчетлив спад, след като трансферът му във френския Дижон пропадна в последния момент.
Близо до завръщане в титулярната единайсеторка е и десният бек Иван Турицов. Той се включи като резерва срещу Арда, заменяйки французина Тибо Вион.
Днес сутринта футболистите на ЦСКА ще дадат проби за коронавирус, които са задължителни преди мач от евротурнирите.