21-05-2018 Сензацията е факт! Пирин отпадна от елита

Сензацията е факт! Пирин отпадна от елита

21-05-2018 Тема спорт

Сензацията е факт! Пирин, а не Вито??а (Бистрица), е директният изпадащ от Първа лига. Днес благоевградчани загубиха с 1:2 реван??а от финалния плейоф за оставане в елита и след общ резултат 2:2, но с по-малко отбелязани голове на чужд терен, се озоваха във Втора лига.

Успехът на бистричани, който бе първи като гост през този сезон и втори от началото на първенството, ги изпрати на бараж за оставане/влизане в Първа лига срещу втория във Втора лига - Локомотив (София).
Резултата откри Радко Мутафчийски в 60-ата минута, а след 180 секунди Григор Долапчиев удвои. Второто попадение обаче не трябва??е да бъде зачетено, тъй като нападателят на Вито??а бе в явна засада. Страничният съдия вдигна флагчето и състезателите на Пирин спряха да играят, но главният рефер Станислав Тодоров не се съобрази с ре??ението на своя колега и сбърка, а неговата гре??ка прати орлетата във втория е??елон.

Те все пак върнаха един гол чрез Костадин Ничев, но като цяло играха по-слабо от своя съперник и в крайна сметка загубиха мача и мястото си в групата на майсторите.

Гостите започнаха по-активно срещата и в 6-ата минута можеха да заличат гола пасив от първия двубой. ??вайло Лазаров засече с глава центриране отдясно, но изстрелът му с глава от 7-8 метра не намери целта.

В 23-ата минута бистричани отново създадоха нело??о положение, когато Кутев центрира към Лъчезар Котев, но халфът стреля с глава над вратата.
В 29-ата минута Вито??а осъществи поредно добро разиграване, след което последва бомбен ??ут от 25 метра, който Георгиев с мъка изби в корнер.
След тази ситуация Пирин изнесе играта в по-предни позиции, опита да наложи някакъв превес до края на първата част, но стигна само до два ъглови удара. При единия от тях Хендерсън стреля опасно директно от корнер, но Георгиев внимава??е и изби.

Второто полувреме започна с ново положение пред вратата на домакините. В 48-ата минута Лазаров центрира много опасно по земя, но една крачка не достигна на Долапчиев да прати топката в мрежата на Пирин.

След час игра логичното, предвид показаното на терена до този момент, се случи и Вито??а откри резултата. ??вайло Лазаров центрира от фаул и Радко Мутафчийски вкара с глава, като по този начин заличи преднината на Пирин от първия мач.
Само 180 секунди по-късно Григор Долапчиев за втори път ??окира домакините. Нападателят на Вито??а получи пас зад бранителите на Пирин, които спряха да играят, защото футболистът на гостите бе в засада и тя бе маркирана от страничния съдия. Реферът Станислав Тодоров обаче остави играта да продължи, тъй като, според него, при паса към Долапчиев Методи Стефанов последен е чукнал топката, и последва гол в мрежата на орлетата. От повторенията на телевизията, която предава мача, ясно се видя, че Тодоров е допуснал груба гре??ка.

В 66-ата минута Ничев върна Пирин обратно в битката, след като вкара с глава, засичайки центриране от фаул на Конър Хендерсън за 1:2.
Даниел Кутев може??е да сложи точка на интригата в 74-ата минута с трето попадение за Вито??а, но ударът му с глава профуча над напречната греда. Две минути по-късно Пирин получи добър ??анс да изравни, но ??утът на Тодор Траянов мина на сантиметри от десния страничен стълб.

До края на мача Пирин опита да достигне до изравнителен гол, който ще??е да го изпрати на бараж срещу Локомотив (София), но така и не успя да изпълни целта. Така орлетата, които завър??иха 11-ти в редовния сезон и на 17 точки пред Вито??а след края на всички срещи от втората осмица, станаха единствения директно изпаднал тим от Първа лига.