26-10-2020 Светльо Диков качи Локо Сф пак на върха

Светльо Диков качи Локо Сф пак на върха

26-10-2020 Тема спорт

Локомотив София се върна на върха във Втора лига, след като надви трудно с 3:2 Струмска слава у дома. Железничарите изпревариха Кариана с 2 точки. Тимът от монтанското село Ерден гостува утре на Литекс. Два гола за успеха в „Надежда“ реализира Светослав Диков, който направи поредния си силен двубой. Мачът пък предложи доста драма и нерви.
Борислав Николов бе дал аванс на гостите в 12-ата минута след контраатака. Това обаче не сломи железничарите, които успяха да стигнат до обрат. Първо Александър Александров изравни в 32-ата минута, а в последната на първата част Светослав Диков даде аванс на червено-черните. Радостта им бе кратка. В добавеното време Александър Аспарухов изравни.
Именно при този гол се създаде напрежение между феновете на Локо и гостуващия отбор, след като играчите на Струмска слава провокираха агитката в Сектор А при радостта си. Те им показаха средни пръсти, а единствено Любомир Танев получи жълт картон от Славата.
През второто полувреме Локо взе инициативата и в 62-ата минута отново Светослав Диков бе над всички, вкарвайки за 3:2.
Като цяло успехът на момчетата на Иван Колев е заслужен, тъй като железничарите водеха играта през цялата среща и направиха доста пропуски след почивката. Контраатаките на гостите обаче създадоха доста трудности на столичната отбрана. Малко преди края именно една такава можеше да донесе и точката на Струмска слава, но за радост на Ивайло Василев топката не попадна в мрежата му.

ЛОКО СФ – СТРУМ. СЛАВА 3:2

„Локомотив“ 650

Ив. Василев, Ферари, М. Петков, Мики Орачев, М. Василев, Траянов (61 – Милев), Милошев (74 – Матеус), Ил. Стефанов, Александров (90 – Д. Стефанов), Станчев (61 – П. Петков), Диков

Ив. Колев

Др. Петков, Дим. Петков (82 – Кирев), Сандев, Костов, Тунгаров, Борисов (73 – Дилчовски), Танев, Ив. Стоянов (66 – Калдерон), Г. Иванов, Б. Николов, Аспарухов

Вл. Димитров

Голмайстори: 0:1 Б. Николов 12, 1:1 Александров 32, 2:1 Диков 45, 2:2 Аспарухов 45, 3:2 Диков 62
Съдия: Васимир Ел-Хатиб
Помощници: П. Митрев, К. Чакъров
ЖК: Ферари, Милошев, Александров (Л); Борисов, Танев, Б. Николов (С)