в днешния брой Само точка за Кени при завръщането му на

Само точка за Кени при завръщането му на "Анфилд"

17-01-2011 Тема спорт

Кризата в Ливърпул няма край. Въпреки очакванията тимът да живне в дербито с Евертън при официалното завръщане на Кени Далгли?? като мениджър на "Анфилд" червените пак се спънаха (2:2). 5-кратните носители на КЕШ съвсем сериозно трябва да се стягат за жестока битка за оцеляване в елита. От позорната черта продължават да ги делят само 4 точки.
215-ото мърсисайдско дерби започна с измамно добро първо полувреме за Ливърпул. В началото Фернандо Торес може??е да открие, но ударът му срещна гредата. Все пак защитата на карамелите капитулира след канонада от изстрели в 29-ата минута. Тогава при третия опит Мейреле?? преодоля Тим Хауърд. Началото на втората част обаче показа, че поривът на Ливърпул е бил моментен. Само за 6 минути гостите обърнаха резултата с голове на Силвен Дистен и Джърмейн Бекфорд. Евертън бе на път да спечели срещу Ливърпул, след като изостава с 0:1 на почивката, за първи път от 1992-ра. Дирк Кайт обаче донесе равенството, след като реализира дузпа, отсъдена за фаул на Хауърд срещу Макси Родригес. Така Евертън се размина с първия си ??ампионатен дубъл срещу Ливърпул от сезон 1984/85.