17-01-2017 Рутинен старт за Григор в Австралия

Рутинен старт за Григор в Австралия

17-01-2017 Тема спорт

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна участието си на Australian Open с очаквана победа. Поставеният под №15 в схемата българин не даде сет в първия мач от вечерната сесия на "Маргарет Корт Арина" на участващия с "уайлд кард" австралиец Кристофър О'Конъл. Хасковлията надигра заемащия 231-о място в ранглистата на ATP представител на домакините със 7:6 (2), 6:3, 6:3.

Григор взе на нула откриващото си подаване в мача, след което стигна до 40:40 в първия сервис-гейм на австралиеца, но О'Конъл все пак изравни за 1:1. В четвъртия гейм Димитров пропусна три брейкпойнта и австралиецът се измъкна за 2:2. В осмия гейм с великолепен минаващ удар от бекхенд Григор си спечели нова точка за пробив, но тя бе отразена от О'Конъл с отличен сервис. Представителят на домакините спаси още един брейкпойнт в този гейм и в крайна сметка изравни за пореден път резултата - 4:4. Димитров печеле??е без проблеми геймовете, в които сервира??е, но така и не съумя да реализира пробив в първия сет, който трябва??е да бъде ре??ен с тайбрек. В него Димитров контролира??е нещата от самото начало, печелейки първите две точки. След това 25-годи??ният хасковлия поведе с 4:1, а след 4:2 не даде точка на противника си и взе първия сет, макар и по-трудно от очакванията.

Вторият сет започна перфектно за Димитров, който веднага реализира пробив и с лекота го затвърди за аванс от 2:0. В третия гейм Димитров има??е прекрасен ??анс за нов пробив, но О'Конъл се измъкна от 0:40 и не позволи изоставане от 0:3. ??грата продължи гейм за гейм без пробиви, като при 3:2 Димитров за първи път в мача леки проблеми в свое подаване. Григор обаче обърна гейма от 0:30 за аванс от 4:2. При 5:3 за българина 22-годи??ният австралиец сервира??е за оставане в сета и трябва??е да се спасява от 0:40. Димитров загуби следващите две точки, но все пак успя да пробие и вече бе??е само на сет от участие във втория кръг.

В четвъртия гейм на третия сет Димитров реализира пробив и това му позволи секунди след това да поведе с 4:1. Григор задържа без проблеми преднината си от един пробив и с 6:3 затвори мача в своя полза.

Срещата продължи 2 часа и една минута, като Григор направи 15 аса срещу 6 за австралиеца. Българинът не допусна нито една двойна гре??ка и не даде на съперника си нито една точка за пробив в мача. Димитров записа 35 уинъра и 33 непредизвикани гре??ки.

Във втория кръг първата ни ракета ще се изправи срещу 20-годи??ния южнокорейски талант Хюн Чунг. Азиатецът надигра без проблеми аржентинеца Ренсо Оливо с 6:2, 6:3, 6:3 след 1 час и 45 минути игра. Чунг допусна един пробив в мача, записа 4 аса и една двойна гре??ка.

Хюн Чунг в момента е №105 в ранглистата на ATP, но през октомври 2015 година достига до 51-ата позиция. Висок е 185 см, тежи 83 кг. ??грае с дясната ръка и бекхнед с две ръце. Кореецът няма финал на турнир от ATP до момента и не е играл срещу Григор досега.