02-11-2011 Роналдо прати Реал на осминафинал

Роналдо прати Реал на осминафинал

02-11-2011 Тема спорт

Отборът на Реал Мадрид спечели гостуването си на Лион с 2:0, с което Кралския клуб вече може да се чувства осминафиналист в Шампионската лига. Попаденията днес на "Стад Жерлан" вкара португалският голмайстор на испанците Кристиано Роналдо, като второто попадение има по-специална стойност за нападателя - то бе под №100 за него с екипа на гранда от "Бернабеу". Успехът днес във Франция пък бе девети пореден за звездите на Жозе Моуриньо, които през този сезон ще пробват да свалят Барселона от трона както в Ла Лига, така и в ШЛ.

Гостите започнаха по-уверено мача и още в деветата минута Карим Бензема изскочи на голова позиция. Френският национал има??е ??анс отляво да накаже бив??ите си съотборници, но Уго Лорис майсторски спаси топката с една ръка. Така времето се изниза до 24-ата минута, в която бе отсъден фаул на границата на наказателното поле на Лион. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който с прекрасен ??ут с десния крак стреля покрай стената и не остави ??ансове на Лорис за 1:0. Този гол сяка?? събуди домакините и те погледнаха към вратата на ??кер Касийяс, който в 29-ата минута бе излязъл малко напред, но топката все пак не го прехвърли.

Точно след половин час игра Месут Йозил излезе сам срещу Лорис, но стражът се справи с положението. 120 секунди след това френският вратар улови и ??ут на Бензема. В 42-ата минута Йоан Гуркюф пробва удар към Касийяс, но световният ??ампион с ??спания не бе затруднен сериозно. В последните секунда на първата част Йозил пропиля отлична контра на Реал, след като стреля слабо в ръцете на Лорис.

След почивката картината на стадиона във Франция не се промени и двата отбора продължиха да търсят голове. В 60-ата Анхел Ди Мария получи хубав пас отдясно и само вещата намеса на бранителя Крис предотврати неприятности за домакините. В 69-ата минута италианският рефер Никола Рицоли посочи бялата точка за съприкосновение между Роналдо и бранител на Лион. Самият португалец застана зад топката и не остави ??ансове за вратаря - 2:0. Това бе гол №100 за мегазвездата във всички турнири с екипа на Реал, с което той стана 18-ия играч минал тази кота. Последният преди него бе съименникът му по фамилия от Бразилия, като Феномена направи това през 2007 година.

В 76-ата минута Джими Бриан стреля с глава след корнер отдясно, но горната греда бе отличен помощник на Сан ??кер, като това бе и най-чистото положение за "лъвовете" в мача. Така с дне??ната си победа Реал Мадрид вече има четири успеха от четири мача и с актив от 12 точки може да се счита за сигурен участник в елиминациите.