19-12-2014 Ройтерс: Макилрой е спортист на 2014-а, Бразилия - провал номер 1

Ройтерс: Макилрой е спортист на 2014-а, Бразилия - провал номер 1

19-12-2014 Тема спорт

Състезателят по голф Рори Макилрой е Спортист на годината в анкетата на агенция Ройтерс, в която участие взеха спортни журналисти от световни агенции.

При жените за номер 1 е обявена състетелката по бързо пързаляне с кънки ??рене Вурст от Холандия, която спечели 5 медала на Зимните олимпийски игри в Сочи.

За отбор на годината е определен тимът на Германия по футбол, спечелил световната титла на Мондиал 2014.

Треньор на годината е Диего Симеоне от Атлетико Мадрид, а за Завръщане на годината е отличен Виктор Ан (бързо пързаляне с кънки).

Приз за Пробив на годината се присъжда на тенисиста от Япония Кей Ни??икори.

Бразилският национален отбор по футбол спечели в категорията за Провал на годината заради разгромната си загуба от Германия с 1:7 на полуфиналите на световното първенство. /БТА