28-09-2016 Рилски отпада от Шампионската лига

Рилски отпада от Шампионската лига

28-09-2016 Тема спорт

Рилски спортист загуби с 58:72 от първенеца на Беларус Цмоки-Минск и по всичко изглежда, че няма да влезе в групите на Ф??БА Шампионска лига. Двубоят от първия кръг на квалификациите бе под №100 в историята на клуба в Европа (51 победи) и бе официален дебют на Людмил Хаджисотиров като стар??и треньор.
Домакините започнаха сковано, действаха по-припряно в нападение и вземаха гре??ни ре??ения в наглед лесни ситуации. Единственият, който бе запазил хладнокръвие, бе Ненад Делич, вкарал първите 10 точки за домакините (11 на полувремето). По-опитният тим на гостите се възползва от ситуацията и след серия от 8:0 в средата на втората част дръпна за 27:20 и да се оттегли на почивка при 32:23. Основният проблем за самоковци бе ниският процент на стрелба (32) при едва 10 успе??ни от 31 опита.
Те тръгнаха добре след почивката и след силни изяви на Йордан Бозов смъкнаха разликата до 4. В първите 2 минути на последната част обаче увиснаха с нару??ения, Цмоки отново увеличи на 9 и до края не допусна изненада, печелейки за 5-ти пореден път над носителя на купата на България.
Реван??ът е утре от 19:00 часа в Минск, като Рилски се нуждае от победа с над 9, за да продължи към втората фаза. В противен случай ще играе в група Н на Ф??БА Еврокъп с Буюкчекмекче (Тур), Красноярск (Рус) и Сигал Прищина (Кос).