08-03-2012 Рекорден Меси разнищи Леверкузен

Рекорден Меси разнищи Леверкузен

08-03-2012 Тема спорт

Защитаващият трофея си тим на Барселона разгроми със 7:1 на своя стадион "Камп Ноу" Байер (Леверкузен) в мача-реван?? от осминафиналите на Шампионската лига между двата тима. Пет гола реализира Лионел Меси (25, 42, 50, 58, 85), а два отбеляза за каталунците младият Кристиан Тейо (55, 62). Карим Белараби бе точен за германците в последната минута. Барса елиминира "аспирините" с общ резултат 10:2. За първи път в историята футболист реализира пет гола в един мач в най-авторитетния клубен турнир на Европа.

В 11-ата минута Меси получи извеждащ пас и стреля от малък ъгъл, вратарят Бернд Лено спаси, но "Бълхата" успя да попаде отлично на намиращия се в чудесна позиция Педро, чийто удар обаче бе блокиран. В 24-ата минута централният защитник на каталунците Жерард Пике бе близо до това да открие резултата след центриране от фаул на Чави. Пике закачи съвсем леко, но коварно топката с глава, но Лено реагира отлично.

Шоуто на Меси и Барса започна в 25-ата минута. Халфът Чави Ернандес изведе превъзходно Меси сам срещу Лено и "десетката" с красиво изпълнение прехвърли стража на гостите и отбеляза своя гол №50 на международната сцена. Броят на тези попадения обаче се увеличи съвсем скоро.

В 31-ата минута Меси проби и опита изстрел, но този път аржентинецът бе блокиран от бранителите на гостите. Две минути след това Симон Ролфес опита изстрел за "аспирините", но бе блокиран. Гостите не създадоха никаква работа за вратаря Виктор Валдес преди почетното попадение на Белараби и бяха буквално пометени от противника си през второто полувреме.

В 42-ата минута Меси направи резултата 2:0. Аржентинецът удвои аванса на тима си с прецизен удар, след като отбраната на "аспирините" бе безпомощна да го спре. Две минути след това Барса бе близо и до трети гол, но първо Лено попречи на Фабрегас да прати топката в мрежата, а след това Педро не съумя да нанесе голов удар.

Пет минути след почивката Меси оформи своя хеттрик с нов изключителен гол. Аржентинецът бе изведен сам срещу Лено, този път от Фабрегас, и с прекрасен прехвърлящ удар реализира за 3:0.

В 54-ата минута Ерен Дердюк бе много близо до гол за Байер, като се опита почти от аутлинията да прати топката в мрежата, но сантиметри го разделиха от попадението. Гол падна секунди по-късно, но отново във вратата на гостите. В 55-ата минута току-що влезлият на терена Кристиан Тейо с удар отблизо се разписа за 4:0.

Само три минути след това неудържимият Меси вкара четвъртия си гол в мача. "Бълхата" наказа гре??ка на бранителите на германския тим и почти от голлинията реализира един от най-лесните голове в кариерата си - 5:0 за каталунците.

Шоуто на играчите на Джосеп Гуардиола обаче не бе приключило. В 62-ата минута Тейо получи хубав пас от Даниел Алве?? и с удар по земя с десния крак вкара втория си гол в мача, като Лено успя да закачи топката, но не и да я избие - 6:0.

Пет минути преди края Меси отново записа името си в историята със златни букви, реализирайки историческия си пети гол в срещата. С чудесен удар от границата на наказателното поле "Бълхата" принуди Лено да извади за седми път топката от мрежата си.

Минута преди края Тейо пропуска златен ??анс за хеттрик, като Лено спаси удара му, а в последната минута резервата Карим Белараби вкара хубав гол на утехата за Байер (леверкузен), но германският тим ще иска час по-скоро да забрави този ко??марен за клуба мач.