15-06-2020 Реал с успешен рестарт

Реал с успешен рестарт

15-06-2020 Тема спорт

След тримесечната пауза испанският футбол се завърна, а Реал Мадрид спечели с лекота домакинството си на Ейбар - 3:1. Двубоят се проведе пред празните трибуни на малкия стадион "Алфредо ди Стефано", тъй като в момента текат ремонтни дейности на "Сантяго Бернабеу".
Успехът на практика бе решен с 3 гола още през първото полувреме. По този начин Реал Мадрид се залепи на 2 точки от лидера Барса, който предната вечер разби с 4:0 Майорка. До края на сезона остават 10 кръга в Ла Лига, в които гонитбата за титлата ще бъде ожесточена.
Реал Мадрид направи вихрено начало и откри резултата още в третата минута. Тони Кроос получи топката на границата на наказателното поле и не се поколеба да стреля. Ударът му се оказа неспасяем за Дмитрович - 1:0.
След половин час игра белите удвоиха. Активният Еден Азар получи извеждащ пас в наказателното поле и се озова очи в очи с вратаря. Вместо да играе сам, белгиецът предпочете да подаде към Серхио Рамос, който се включи напред с дълъг спринт и се разписа на празна врата - 2:0. В 37-ата минута резултатът стана класически. Еден Азар нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но стражът спаси. Топката обаче бе избита в краката на Марсело, който с мощен удар от границата на наказателното поле успя да се разпише - 3:0.
След почивката Ейбар показа, че не е отписал мача. Гостуващият състав доста затрудни гранда от Мадрид, успя да позавърже двубоя и организира няколко добри атаки към вратата на Куртоа. Еспосито и Ореяна опитаха да създадат неприятности за вратаря на Реал, но без особен резултат. В 58-ата минута Ейбар удари греда чрез Енрич, а 2 минути по-късно стигна и до попадение. Педро Бигас се разписа, подпомогнат и от нескопосана проява на Куртоа - 3:1.
Битката за титлата в Ла Лига продължава още утре, когато Барселона е домакин на Леганес (23:00 часа). В четвъртък пък за Реал Мадрид предстои много важен тест - домакинство на Валенсия (пак 23:00 часа).
Мачът с Ейбар бе под №200 за Зидан начело на Кралския клуб. Той е едва третият наставник на клуба с подобно постижение след Мигел Муньос и Висенте дел Боске. В актива му до момента има 132 победи, 42 хикса и 26 загуби.