28-01-2012 Реал с нов обрат

Реал с нов обрат

28-01-2012 Тема спорт

Отборът на Реал Мадрид записа 17-а победа от 20 срещи в Ла Лига, след като подчини с 3:1 Сарагоса в дуел от 21-вия кръг. По подобие на последните си ??ампионатни мачове "белите" рано получиха гол - Анхел Лафита (11), но реагираха и взеха точките - попадения на Кака (32), Кристиано Роналдо (49) и Месут Йозил (56). Успехът увеличи временно преднината на лидера на осем точки пред преследвача Барселона.

Жозе Моуриньо заложи на Рикардо Карвальо в центъра на защитата вместо Серхио Рамос. Хамит Алтънтоп започна като десен бек, а в стартовия състав бяха още Естебан Гранеро и Кака. Мануел Хименес подреди идентична 4-2-3-1 с изнесен напред Карлос Аранда и подкрепящи го Луис Гарсия, Рубен Микаел и Анхел Лафита.

Още в десетата секунда арагонците стреляха точно, но ??кер Касийяс лесно улови. В седмата Кристиано Роналдо качи топката на главата на Карим Бензема, който от четири метра не насочи добре. В 11-ата минута "белите" продължиха традицията и в десети пореден домакински мач допуснаха гол. Карлос Аранда лесно размина Карвальо и подаде към Анхел Лафита, който спокойно чукна в мрежата - 0:1.

Овладяха топката столичани и заредиха атаки. Търсеха предимно центрирания и между десетата и 20-ата минута не създадоха добро положение. В 21-вата Месут Йозил финтира бранител отдясно и подаде към дузпата, но ??утът на Бензема бе??е блокиран. Пет минути по-късно Йозил центрира, Кака бе??е оставен сам на дузпата, но ударът му с глава почти облиза гредата. В 30-ата отново бразилецът бе??е на стрелкова позиция, но се подхлъзна на пеналта.

В 32-рата "осмицата" на мадридчани успя да изравни, реализирайки четвъртия си гол в Примера. Карвальо хитро надигра защитата на гостите с извеждащ пас и Кака технично пусна под плонжа на вратаря Роберто Хименес. Пет минути по-късно Кристиано ??утира мощно от 19-метров фаул и кълбото профуча покрай сглобката. Като цяло Моутим бе??е много по-настойчив през първата част, но в защита отново показа слабости.

Очаквано вихрено започнаха "лос бланкос" второто полувреме. Още в първите секунди "Сантиаго Бернабеу" поиска дузпа, но не я получи. В 49-ата отбраната на сарагосци се пропука. Йозил подаде на Кристиано към далечната греда и той сам от три метра насочи в мрежата. Останаха съмнения за съдия, но това не попречи на Кристиано да отпразнува 24-ия си гол в Ла Лига.

Продължиха да натискат мадридчани, а съперникът почти не играе??е с топката. В 56-ата минута Кака намери Йозил в наказателното поле и "десетката" с мощен удар в близкия ъгъл направи 3:1. Комфортната преднина позволи на Моуриньо да замени Чаби Алонсо и Кака.

В 71-вата Елдер Пощига надбяга Карвальо и ??утира от добра позиция, но топката срещна ръцете на Касийяс. В 75-ата Кристиано подмина с топка в краката вратаря Роберто, срещна съпротивата на ??ван Обрадович и падна неуспе??но за дузпа.

До края срещата се доиграва??е с ясен победител. Реал Мадрид вече има цели 70 гола в 20 мача от Примера - средно по 3,5 на среща. Сарагоса остава в дъното на класирането.