27-10-2011 Реал смаза Виляреал и записа пета поредна победа

Реал смаза Виляреал и записа пета поредна победа

27-10-2011 Тема спорт

Отборът на Реал Мадрид записа петата си поредна победа в Ла Лига след категорично 3:0 на "Сантиаго Бернабеу" срещу Виляреал в двубой от междинния десети кръг. Карим Бензема (5), Кака (11) и Анхел ди Мария (31) вкараха за "белите", които бяха с класи над валенсианския си опонент. Успехът отново вдигна Мадрид над ??ампиона Барселона, но не стигна за първата позиция, окупирана от Леванте. Виляреал падна под чертата на изпадащите.

Жозе Моуриньо заложи на Карим Бензема в атака и пренебрегна головата серия на Гонсало ??гуаин. Кака отново намери място сред титулярите за сметка на Месут Йозил. Хуан Карлос Гаридо подреди 4-4-2 с Джузепе Роси и Марко Рубен в предни позиции.

??стинска вихру??ка се изсипа над "подводницата" през първото полувреме. "Белите" захапаха своя опонент с първите секунди и си направиха мача лесен. Още във втората минута Серхио Рамос прати топката в мрежата, но правилно бе??е отсъдена засада.

В петата съдията Перес Ласа посочи центъра след егегантен гол на Карим Бензема. Анхел ди Мария изведе "деветката" и французинът със самочувствие копна над Диего Лопес, а Гонсало Родригес не можа да догони топката. Шут на Кристиано Роналдо и важна намеса на Матео Мусакио отброиха още две положения преди да падне второто попадение.

В 11-ата отново Ди Мария асистира, а Кака от дъгата с марков удар с левия крак реализира третия си гол в Ла Лига. Аржентинският номер "22" пък записа седмата си асистенция в Примера и е номер едно в ??ампионата по този показател. В 12-ата Кристиано Роналдо центрира отляво с вън??ен фалц, Карим Бензема се пребори и само късметът спаси "жълтите".

Поотпуснаха сяка?? примката мадридчани. В 31-ата минута удариха за трети път след убийствена контра. "Лос меренгес" направиха истинско показно за скоростна атака и само с три подавания изградиха нападение с 50-метрова дължина. Бензема изведе прецизно Ди Мария, който сам срещу Лопес технично чукна по земя в обратния ъгъл - 3:0. Блестящи бяха футболистите на Моуриньо до почивката, а тези на Гаридо трудно се съвземаха, за да организрат играта си.

През втората част "лос бланкос" се забавляваха без напрежение от задължително отбелязване на гол. Гостите от "Ел Мадригал" целяха да се опазят от разгром. За това горови и смяната на Гаридо в 59-ата минута: заради физически проблеми Роси напусна, а на негово място влезе защитникът Марио Гаспар. Най-добрият в мача Анхел ди Мария напусна в 70-ата минута, за да се появи Йозил.

В 79-ата резервата ??гуаин подаде, а Алваро Арбелоа не можа да насочи, препречвайки пътя на Кристиано.

Така Реал Мадрид събра 22 точки, с една повече от Барселона и с точка по-малко от ??окиращия лидер Леванте. Виляреал продължава да върви надолу и вече е изпадащ - 18-а позиция.