28-03-2012 Реал помете АПОЕЛ и с единия крак е на полуфинал

Реал помете АПОЕЛ и с единия крак е на полуфинал

28-03-2012 Тема спорт

??спанският гранд Реал Мадрид разгроми като гост с 3:0 сензацията от Кипър АПОЕЛ Никозия в първа четвъртфинална среща от Шампионската лига. Карим Бензема (74, 90) се отчете с два гола (и един много сериозен пропуск за мадридчани при 0:0 през първата част), а Кака (82) също успя да се разпи??е и тимът, воден от Жозе Моуриньо може да се счита за сигурен участник на полуфиналите преди реван??а на "Сантяго Бернабеу". През първото полувреме испанците изпитваха затруднения срещу защитаващия се отлично кипърски тим, но през вторите 45 минути не оставиха съмнения в превъзходството си, като включилите се от пейката Марсело Виейра и Кака бяха със сериозен принос за отличния турнирен резултат. Победата бе под №200 за "лос бланкос" за КЕШ/ШЛ.

Лидерът в класирането на Ла Лига излезе на "Джи Си Пи Стейдиъм" без контузените Рикардо Карвальо, Ласана Диара, Хосе Кайехон и Анхел ди Мария, както и без наказания Чаби Алонсо. Това даде ??анс на Нури Шахин да започне като титуляр в халфовата линия на мястото на Алонсо, а четиримата офанзивни футболисти за Реал бяха Месут Йозил, Кристиано Роналдо, Гонсало ??гуаин и Карим Бензема.

??грачите на АПОЕЛ не застра??иха нито веднъж сериозно вратата на ??кер Касийяс в мача, но се защитаваха успе??но до почивката. В 12-ата минута Йозил отправи удар от въздуха, но стражът на домакините Дионисис Хиотис спаси. В 13-ата минута защитникът на АПОЕЛ Марсело Оливера напусна терена контузен, а на негово място се появи футболист с името Кака.

В 28-ата минута португалската суперзвезда на испанците Кристиано Роналдо отправи мощен ??ут с левия крак от малък ъгъл, но Хиотис внимава??е. В 33-ата минута невероятен пропуск на направи Карим Бензема. Шахин му поднесе топката на тепсия с пас отляво и Бензема трябва??е просто да подложи крак и да реализира на празна врата, но французинът ??окиращо стреля над целта. Минута преди края на първата част пък нело??а възможност за гол се откри пред Кристиано, но португалецът стреля неточно.

В 49-ата минута Роналдо нанесе силен, но неточен ??ут, а в следващите 20-25 минути Реал продължава??е неуспе??но да търси пролука в защитата на домакините.

Моуриньо обаче реагира, пусна в игра Кака и Марсело на на местата съответно на ??гуаин и Фабио Коентрао, и този ход на португалския специалист донесе желания резултат. В 74-ата минута Кака центрира отлично към Бензема отляво и французинът се реван??ира за големия си пропуск през първото полувреме, изпращайки топката в мрежата с глава.

Осем минути след гола на Бензема Кака реализира второ попадение за гостите. Маресло проби отляво, запази топката в игра и по чудесен начин асистира на Кака, който с лекота от няколко метра разстояние изпрати топката в мрежата. Две минути след това Бензема пропусна прекрасен ??анс за ново попадение, но в последната минута френският нападател направи победата на Реал класическа. Йозил центрира фалцово отдясно към Бензема и французинът, който бе изпуснат от отбраната на кипърците, от непосредствена близост отбеляза втория си гол в мача, с което оформи крайния резултат.