15-09-2011 Реал победи трудно Динамо в Загреб

Реал победи трудно Динамо в Загреб

15-09-2011 Тема спорт

Деветкратният първенец на Европа Реал Мадрид започна с победа атаката на десетата си купа - 1:0 като гост на Динамо (Загреб) в среща от група "D". Анхел ди Мария донесе успеха с попадение в 53-тата минута. Марсело си изкара втори жълт картон в 73-тата минута.

Жозе Моуриньо, верен на себе си, повтори състава, доказал се от началото на сезона. Карим Бензема поведе нападението, подкрепян от Кристиано Роналдо, Месут Йозил и Анхел ди Мария. Фабио Коентрао застана опорен халф до Чаби Алонсо. Рукавина бе??е единствен изнесен в предни позиции. Срещата започна 17-годи??ният Матео Ковачич.

От самото началото "белите", облечени днес за първи път от десетилетия с червени екипи, тръгнаха в атака. В третата Чаби Алонсо намери Кристиано Роналдо, но португалецът не намери очертанията. В 11-ата Фабио Коентрао стреля силно от 20 метра и топката мина до далечната сглобка. Секунди по-късно Анхел ди Мария изведе Бензема, който майсторски ??утира от движение и топката се отклони от напречната греда.

В 28-ата минута "лос меренгес" изпуснаха двоен ??анс. Първи Ди Мария, а след това при добавката и Йозил не можаха да преодолеят вратаря Келава. До края на полувремето испанците продължиха да натискат, но мерникът им не бе??е точен.

С началото на втората част Мадрид успя да стигне до гол. В 53-тата минута няколко паса с по едно докосване изведоха Анхел ди Мария сам в наказателното поле. Номер "22" с премерен висок удар по диагонала опъна мрежата - 0:1. Секунди по-късно Келави изби страхотен ??ут на Кристиано. Нямаха сили домакините, за да се хвърлят за изравнителен гол. ??берийците пък действаха пестеливо.

В 73-тата минута Марсело Виейра падна за дузпа и получи втори жълт картон за симулация. Това уби темпото на мача. До края Кристиано Роналдо и резервата Гонсало ??гуаин не успяха да вкарат второ попадение. Динамо не показа класа в атака.