02-12-2020 Реал пак се прочу

Реал пак се прочу

02-12-2020 Тема спорт

Шахтьор Донецк за втори път победи Реал Мадрид в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига. Белия балет се срина тотално в Киев, губейки с 0:2. По този начин миньорите, които в предните 2 кръга паднаха с общ резултат 0:10 от Борусия М, изскочиха пред Белия балет в класирането (с равни точки, но с по-добър баланс в директните мачове).
Шокът за Реал е пълен, след като само преди няколко дни отборът стана за резил и в местната Ла Лига - загуби с 1:2 у дома от Алавес.
Още в шестата минута гостите от Мадрид създадоха първия си солиден шанс. Шахтьор действа колебливо и Родриго открадна от Степаненко. Той видя вляво Бензема, който веднага центрира за изнесения напред Асенсио. Ударът на халфа отблизо обаче срещна гредата на украинската врата. В 11-ата минута Реал стигна до втори опасен удар. Модрич пусна перфектен пас зад гърба на отбраната за Бензема. Капитанът в този мач отправи мощен удар, но стражът на Шахтьор Трубинт боксира топката.
Малко по-късно Варан получи жълт картон, след като цинично блокира бившия играч на българския ЦСКА - Жуниор Мораес, който получи травма в бедрото и изпитваше страхотна болка. Мораес опита да продължи, но все пак бе заменен принудително в 25-ата минута, когато на негово място влезе Дентиньо.
До края на полувремето Реал М продължи да пропуска пред вратата на Трубин, а в 57-ата минута отбраната на Белия балет допусна груба грешка, от която падна гол за Шахтьор. Коваленко опита да намери Тайсон, а Ферлан Менди и Варан не се разбраха помежду си, за да може Дентиньо да прониже вратата на Куртоа - 1:0 за домакините.
Миг по-късно Кроос центрира от свободен удар, за да може Варан да стреля с глава, но Трубин улови. Кошмарът за Реал стана пълен, когато в 82-ата минута опасна контра на Шахтьор доведе до втори гол – отбеляза го Соломон с удар почти от границата на пеналта.
В мач от група А, който се игра по същото време, австрийският Залцбург надигра с 3:1 като гост Локомотив Москва. По този начин биковете изместиха железничарите от третото място в групата и дори запазиха шанс за класиране преди изиграването на снощния мач Атлетико М - Байер. С два гола за Залцбург блесна Бериша (28, 41), а един добави Адейеми (81).