в днешния брой Реал пак е в играта

Реал пак е в играта

15-02-2011 Тема спорт

Реал Мадрид съкрати разликата от Барселона на 5 точки след блестящ мач като гост на Еспаньол (1:0). Още във втората минута Белия балет остана с човек по-малко заради спорен червен картон на Касияс, но въпреки това момчетата на Жозе Мауриньо показаха характер. Феноменалният бразилски бек Марсело вкара след асистенция на Роналдо, а гостите можеха да спечелят с още по-голяма разлика, ако не бяха пропуските на Адебайор.
Въпреки изгонването на Касияс Мауриньо изненадващо похвали рефера Матеу Лахос. "Не зная дали реферът сбърка или не във втората минута. Като цяло обаче този съдия е фантастичен. Възхищавам се на начина му на ръководене. Това е голям рефер и има право на гре??ки", енигматично коментира Специалния, известен като враг №1 на испанските арбитри.
"Пет точки е сериозна разлика. Бих искал да е в моя полза. Заслужавахме да спечелим с по-голям резултат, но като цяло всички играхме фантастично", похвали тима си Жозе. "Пепе направи фантастичен мач. Адебайор се бори за трима. Всички се жертваха. Вратарят сяка?? не бе??е дебютант, а ветеран на вратата", каза още португалецът.

Духът на Мадрид е жив

Алфредо РЕЛАНЬО
AS.COM

След такива мачове имам усещането, че тези неща ги може само Реал. Такава битка, такова себераздаване, такава устойчивост срещу бедствието... Годините минават, треньорите се сменят, идват нови футболисти, но Мадрид продължава да печели такива двубои със сърце. 90 минути с човек по-малко на врящия "Корнея" срещу напористия Еспаньол. Реал оцеля.
Всички играха на върха на възможностите си. Мачът бе ??еметен, футболът - брилянтен и емоционален. Кристиано и Марсело се извисиха над всички. Кайехон носе??е постоянна заплаха, Маркес хвърля??е остри пасове, а Адебайор не успя да вкара, но уцели гредата.
В края Реал бе изтощен, но щастлив. Гре??ната стъпка на Барса в Хихон бе използвана и по-важното: свър??и се с усещането, че тимът на Гуардиола е безгре??ен. Мадрид се нуждае??е от този мач и от начина, по който го спечели. Тимът си върна уважението. Да, в небето на Реал има един облак - Барса, но тимът на Мауриньо остава жив във всички турнири. След неделя вече изглежда способен на всичко.