27-07-2011 Реал блести пред 75 000 в Берлин

Реал блести пред 75 000 в Берлин

27-07-2011 Тема спорт

Отборът на Реал Мадрид спечели четвърта победа в четири предсезонни мача след 3:1 като гост на Херта (Берлин) в контрола, играна пред 75 000 зрители в германската столица. Еберт (18) откри за домакините, но попадения на Кристиано Роналдо (30) и Карим Бензема (33 и 47) зарадваха мадридистите. Много силен мач направи френският стрелец.

"Белите", играещи днес без спонсор на фланелките си, подредиха традиционно 4-2-3-1. Фабио Коентрао и Чаби Алонсо бяха поставени от Жозе Моуриньо като опорни халфове. Карим Бензема поведе нападението, подкрепян от Кристиано Роналдо, Месут Йозил и Хосе Кайехон. Домакините избраха същата система с Ласога най-отпред. Берлинчани излязоха с повече енергия на терена поради по-късния етап на подготовката си.

Привидно "лос меренгес" овладяха играта и залагаха ана постепенни нападения. Головите ситуации пред Крафт обаче липсваха, а нападенията на мадридчани блеснаха с няколко трикови отигравания на Кристиано. Германският тим играе??е вихрено на контраатака и бързи нападения. В 11-ата минута Патрик Еберт изведе страхотно Пиер-Ми??ел Ласога, който мигновено стреля към излезлия напред ??кер Касийяс, но стражът се намеси майсторски. Андреас Отл и Адриан Рамос направиха запомнящи се пробиви през централната линия на бялата защита, но нападенията завър??иха без удари.

В 18-ата Херта поведе след прекрасна акция. Фабиан Лустенбергер изведе Еберт в наказателното поле и той с мигновен удар по диагонала откри. Това посъбуди Моутим. В 20-ата минута Кайехон бе??е ритнат в наказателното поле, но съдията не свири явната дузпа.

В 30-ата Кристиано Роналдо вкара петия си гол в предсезонната подготовка. CR7 реализира по превъзходен начин от 27 метра назначение пряк свободен удар, като топката се оплете в горния ляв ъгъл на Крафт.

Едва три минути по-късно Кайехон намери Бензема в наказателното поле, който мигновено насочи по -диагонала - 1:2. Това бе??е трето много добро включване на французина, завър??ило с хубав ??ут. В 38-ата Кристиано стреля от волле, Крафт отклони, след което топката се отклони от гредата. Като цяло двата тима си размениха по 20-ина силни минути през първата част.

Реал Мадрид започна втората част само с две промени - напуснаха Раул Албиол и Коентрао, а в игра се появиха Рафаел Варан и Сами Кедира. ??менно германският национал асистира за третия гол секунди след влизането си в игра. Херта загуби владението на топката, Кедира изведе Бензема, който преодоля вратаря голмайсторски и пусна в мрежата - 1:3. В 56-ата Карим си извоюва страхотно голово положение за хеттрик, но предпочете да подаде на Кристиано и сбърка.

Към средата на полувремето берлинчани се опитаха да натиснат мадридския си съперник. В 67-ата минута Рафаел ??утира много силно и на половин метър от напречната греда. Положенията продължиха да са пред вратата на Херта, като най-опасен бе??е Карим Бензема.

В 62-рата минута в игра за "лос бланкос" се появи Кака за сметка на Кайехон. "Осмицата" се прояви в 86-ата минута, когато напредна към наказателното поле и си извоюва фаул. Ударът на бразилеца мина много близо до страничната греда. В 88-ата минута Роб Френд се размина с втори гол във вратата на иберийците.

Като цяло момчетата на Жозе Моуриньо направиха силен мач и заслужено спечелиха. На 30 юли е следващата контрола на кастилци срещу британския Лестър.

Херта: Крафт; Лел, Хубник, Миятович, Кобиа??вили; Ниймейер, Отл; Еберт, Рафаел, Торун; Ласога;

Реал Мадрид: Касийяс (62 - Адан); Арбелоа (46 - Варан), Пепе (62 - Албиол), Карвальо, Марсело (73 - Начо Фернандес); Чаби Алонсо, Коентрао (46 - Кедира); Йозил (81 - Хоселу), Кайехон (62 - Кайехон), Кристиано (85 - Касадо); Бензема (81 - Хесе);