12-01-2020 Рашфорд блести в своя мач №200 за Юнайтед

Рашфорд блести в своя мач №200 за Юнайтед

12-01-2020 Тема спорт

Маркъс Рашфорд се отчете с 2 гола в своя мач №200 за Манчестър Юнайтед и осигури първи успех за 2020 година на момчетата на Оле Гунар Солскяер – 4:0 срещу Норич. Мениджърът на червените дяволи отчаяно имаше нужда от три точки след загубите от Арсенал и Сити и равенството с Уулвс във ФА къп. Третото попадение в двубоя бе дело на Марсиал, а резервата Мейсън Грийнууд оформи крайния резултат.
Рашфорд беше изключителен през цялото време, в което бе на терена (б.р. – бе сменен в 59-ата минута от Даниел Джеймс). 22-годишният нападател откри в средата на първата част след феноменален пас на Хуан Мата, а веднага след почивката се разписа и от дузпа, след като друг младок – Брендън Уилямс, бе съборен от вратаря на канарчетата Тим Крул. Норич, който беше без основния си реализатор Теему Пуки, имаше страхотен шанс да изравни в края на първото полувреме, но Давид де Хеа направи чудесно спасяване след изстрел на Кантуел.
Марсиал вкара гол с глава веднага след второто попадение на Рашфорд, а Мейсън Грийнууд за пореден път доказа, че е най-горещото име сред тийнейджърите във Висшата лига. С напредване на срещата червените дяволи намалиха оборотите, което е разбираемо, защото през следващата седмица предстои гостуване на почти сигурния шампион Ливърпул.