13-04-2015 Разградчани се чувстват комфортно в „Надежда“

Разградчани се чувстват комфортно в „Надежда“

13-04-2015 Тема спорт

В последните години традицията София да е непревземаема крепост за провинциалните отбори бе нару??ена от Лудогорец. ?? ако за разградчани, които гонят четвърта поредна титла, пълен актив е оправдан на фона на бюджета и трансферите, то през настоящата кампания Берое също играе много силно в столицата – 4 победи от 5 мача.
От влизането си в елита през 2011/12 Лудогорец е записал 37 срещи с ЦСКА, Левски, Локо София и Славия за първенство. В тях зелените са завоювали цели 87 точки от възможни 111. Това прави средно по 2,35 на среща! Нито един друг отбор от провинцията не може да се похвали с такава успеваемост. 18 от сблъсъците са били в София. В тях с победи могат да се похвалят само Левски и Славия – съответно две и една. Общо сините са взели 6 точки на собствения си стадион срещу Лудогорец, докато белите 4, тъй като имат и едно равенство. Трети в подреждането е ЦСКА, който в 5-те си домакинства е стигнал до едва 2 равенства. Армейците обаче не са най-удобният съперник на Лудогорец в София. Разградчани се чувстват най-добре срещу Локо Сф на терена в „Надежда“. Там трикратният ??ампион на България е изпуснал само 2 точка. Това се случи при последното им гостуването, завър??ило 2:2. Тогава момчетата на Георги Дерменджиев допуснаха, след като бяха повели чрез Анисе в 9-ата минута, да бъдат обърнати. В крайна сметка обаче гол седем минути преди края отново на мадагаскареца донесе равенството.