в днешния брой Проклятието Лион пак застигна Реал

Проклятието Лион пак застигна Реал

23-02-2011 Тема спорт

Реал Мадрид не успя да счупи "проклятието" Лион след 1:1 на "Стад Жерлан" в първи осминафинал от Шампионската лига. Кралския клуб продължава да няма победа над Олимпик в историята. Белия балет има 3 загуби и 4 равенства срещу този съперник.
Жозе Мауриньо, който бе спечелил 12 от преди??ните си 14 мача в Лигата, направи изненадващ ход с включването на Алваро Арбелоа като ляв бек за сметка на по-офанзивния Марсело. Очевидно бе намерението на португалеца да уплътни подстъпите към Касияс дори с цената на предоставяне на инициативата на домакините. Първото полувреме протече почти по желания от Специалния сценарий. Олимпик има??е леко преимущество, но почти не стигна до чисти ситуации пред вратата на гостите. Реал пък се задоволява??е с продължителни разигравания, явно респектиран от негативния си баланс срещу френския съперник. Чак след 30-ата минута Белия балет погледна към вратата на Лорис. Тогава Кристиано Роналдо стреля опасно от фаул, но стражът на Лион се намеси и изчисти в корнер. Веднага след това тимът на Пюел пропиля най-чистото положение до почивката. След центриране отляво Касияс не се намеси добре, топката попадна у Гомис, който от близка дистанция стреля силно, но в последния момент испанският вратар се намеси и предотврати откриване на резултата.
Реал започна доста по-открито второто полувреме и в рамките на 60 секунди два пъти уцели греда. Първо Кристиано отправи страховит изстрел от фаул, който се отби в левия стълб, а след това Серхио Рамос прати топката в напречната греда с изстрел с глава. В 63-ата минута Мауриньо извади Адебайор и пусна Бензема, който само след 15 секунди на терена наказа бив??ия си клуб. След отнета топка от Йозил последва комбинация с Роналдо, който намери Карим в наказателното поле и след кратък рейд французинът откри резултата. Това бе първо попадение за Реал Мадрид на "Стад Жерлан" в историята. В 84-ата минута обаче проклятието пак застигна Белия балет, след като Гомис бе изпуснат от защитата на гостите и от близка дистанция изравни. Така Лион запази реални ??ансове отново да изхвърли испанския гранд.

ФАКТ??
* Реал Мадрид не е печелил елиминаторен мач от Шампионската лига извън ??спания от 19 април 2000 г. Тогава Кралския клуб би Манчестър Юнайтед с 3:2.
* ??кер Касияс изигра 107-ия си двубой за Реал Мадрид в Шампионската лига. С това той изравни Роберто Карлу?? по мачове за Белия балет. Само Раул има повече за клуба в най-авторитетния клубен турнир (130).