в днешния брой Преслав Йорданов наказа Пирин Бл

Преслав Йорданов наказа Пирин Бл

06-08-2019 Тема спорт

Два гола на Димитър Митков донесоха първи успех на Лудогорец II

Изпадналият от елита Септември Сф записа втора поредна победа. Воденият от Милен Радуканов тим удари с 2:0 и Пирин Бл у дома. Интересното е, че преди да поеме столичани, Радуканов за последно бе начело именно на орлетата. Двата гола за домакините вкара Преслав Йорданов, който пък бе част от благоевградчани по времето на специалиста.
В 6-ата минута Септември можеше да поведе след удар на Спас Георгиев с глава, но Пангев спаси. Последва точен изстрел и на Йорданов, но стражът пак бе на мястото си. Натискът на столичани продължаваше и в 36-ата минута те поведоха. Георги Русев центрира отлично отдясно от фаул и таранът с глава прониза Пангев. В 57-ата минута Преслав Йорданов вкара втория си гол отново с глава. Този път Васил Попов центрира от десния фланг към нападателя, който с плонж продължи топката към обратния ъгъл - 2:0.
Орлетата не създадоха почти нищо запомнящо се и продължават без победа. В 82-ата минута Йорданов можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му с глава профуча над гредата. 60 секунди по-късно защитата на гостите пак се пропука, но те отново извадиха късмет, след като Спас Георгиев не успя да отбележи от метър.
В друг мач от кръга вчера Лудогорец II надви също с 2:0 Спартак Плевен. И двата гола реализира нападателят Димитър Митков (19 г.) след почивката, като единият бе от дузпа.