в днешния брой Прагматизмът на Левски срещу младостта на Славия

Прагматизмът на Левски срещу младостта на Славия

26-08-2017 Тема спорт

Левски започна отлично при Делио Роси и записа две победи. Тази вечер в столичното дерби срещу Славия на „Герена“ сините ще търсят удължаване на серията си до три поредни успеха - такава не са имали през 2017-а.
?? в тази среща Роси няма да повтори стартовата си единайсеторка. ??талианецът още вниква в детайли в качествата на играчите си и разучава кой къде ще му бъде най-полезен. Най-вероятно специалистът ще направи две промени при титулярите спрямо тези, на които заложи срещу Пирин в Благоевград (3:0).
Очаква се като десен бек да играе младокът ??вайло Найденов. Ако започне срещата, той ще е и първият юно??а титуляр при Роси. Това е много вероятно да се случи, тъй като сърбинът Мило?? Цветкович през седмицата лекува??е травма в прасеца. Другата рокада ще е на върха на атаката. Там ще бъде Жуниор Мапуку, който преди седмица наниза хеттрик на орлетата, след като влезе на терена през второто полувреме на мястото на Серджиу Бу??. Сега румънският таран ще е на пейката.
Делио Роси не смята да прави други промени. В защита ще са още Димитър Пиргов, Давид Яблонски и ??ван Горанов. В средата на терена ще си партнират Жорди Гомес и Васил Панайотов. По крилата ще са Антонио Вутов и Роман Прохазка, а играта ще трябва да връзва Габриел Обертан, който започва да влиза във форма.
Левски отново ще действа повече от прагматично, въпреки че се очаква да има сериозна поддръжка от трибуните и феновете ще настояват за атакуваща игра. Но е по-вероятно сините да го дават спокойно през първата част, без да губят изли??ни сили, защото не са в оптимална кондиция. Очаква се те да натиснат след 60-ата минута. Така правеха в преди??ните си два мача при Роси. ?? това им носе??е успех - неизменно вкарваха и стигаха до победите. През първото полувреме най-важното за италианеца е да не се допуска гол.
Добрата стара Славия всъщност е тим, който дава ??анс на доста младоци. ??менно неопитността на част от играчите им доведе до домакинското поражение от Етър с 1:2. Така тимът от „Овча купел“ няма победа в последните си три мача - две загуби и едно равенство. На „Герена“ обаче Златомир Загорчич ще пусне на вратата опитния Георги Петков вместо Стергиакис. Както и ще заложи на Галин ??ванов вместо на Емануел Мба.