в днешния брой Пламен Илиев спаси Лудогорец

Пламен Илиев спаси Лудогорец

20-10-2019 Тема спорт

Лошата лятно-есенна серия на Ботев Пловдив продължи с домакинска загуба от Лудогорец – 0:1. Канарчетата обаче живнаха като игра при повторния дебют на Ферарио Спасов. Пловдивчани доста озориха шампионите, които няколко пъти бяха измъквани от националния вратар Пламен Илиев, който показа класа, а и извади късмет само няколко дни след като допусна 6 гола от Англия. Единственото попадение на мача в Коматево падна още в 7-ата минута, а негов автор стана Жоржиньо.
Ботев опита рестарт с любопитни промени в състава, най-вече непознати на широката маса фенове млади момчета. Канарчетата стартираха без типичен таран, най-напред в атаката им бе лекият нападател Александър Тонев. Гостите също започнаха без централен нападател, но те можеха да си позволят дори смяна на постройката с фалшива деветка – рядко досега Марселиньо и Битон попадаха заедно в стартовата единайсеторка на Лудогорец.
Домакините тръгнаха с опит за извеждащ пас от дълбочина към наказателното поле – ако стане, стане. Гол в първата минута бе добра идея, но не се получи. Това май бе стратегията на Ферарио Спасов за вкарване на мача в желаната от него посока и за измъкване на нещо – шоково начало с гол от съблекалнята. Защото, ако още от първия сигнал бе дадена топката на съперника да си играе неговата игра, нищо добро нямаше да последва. Лошото за домакините се случи още в 7-ата минута – Марселиньо подаде надясно към Жоржиньо, той пое в зоната на Марин, напредна и стреля в близкия ъгъл по земя, вратарят Янко Георгиев не реагира добре и топката влезе през плонжа му в мрежата – 0:1.
В 15-ата минута Дан Битон стреля от пряк свободен, но този път Георгиев плонжира и спаси. Малко след това при центриране от корнер Лъчезар Балтанов стреля с глава, но бранител на гостите спаси. По-късно младият Димитър Тонев проби в наказателното поле и на скорост елиминира трима, но накрая Форстър се намеси решително. Същият Димитър Тонев, който е абсолютен дебютант, бе близо до гол в 26-ата минута, когато след недобре избита топка от Форстър младокът стреля от въздуха под гредата, но Пламен Илиев изби. След това и Неделев опита нещо интересно от пряк свободен удар, но стражът на орлите пак спаси. До края на полувремето домакините играха доста агресивно и отворено, явно лудогорци не очакваха такова смело поведение от опонента си.
В 53-ата минута Тонев се откъсна сам и бе съборен от Форстър, съдията Георги Димитров показа само жълт картон на защитника на Лудогорец. Реферът бе обграден от целия тим на Ботев, а публиката скандира „мафия“. Форстър обаче не бе последен в защитата на гостите, зад линията му бе Терзиев. При доброто изпълнение на фаул от Неделев Пламен Николов реагира адекватно и боксира в корнер. Веднага след това Станислав Генчев вкара в игра и централния нападател Швиерчок. В 60-ата минута Вандерсон отляво шутира в близкия ъгъл, но Янко Георгиев спаси. След малко Пламен Илиев отрази шут на Шопов от чиста позиция след дрибъл и пас на Перван в наказателното поле.
В 66-ата минута защитата на гостите пак подцени комбинацията от ъглов удар, при която Неделев центрира на главата на Балтанов, а Пацо Тигъра с отличен рефлекс нулира и тази опасност. Под реалната угроза да получи гол Станислав Генчев пусна още един нападател – Димо Бакалов. В последните десетина минути в игра влезе дори Станислав Дяков с цел да заздрави средата на терена и да вдигне нивото в дефанзивен план. Три минути преди края Лудогорец пак се отърва – след центриране на Неделев от фаул Виана с глава стреля остро, но покрай дясната греда на Пламен Илиев, който не реагира.
Поражението бе пето поред за Ботев, като в нито едно от тях тимът не вкара.