16-06-2016 Пиронкова няма спирачки

Пиронкова няма спирачки

16-06-2016 Тема спорт

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира на тревни кортове в английския град Бирмингам. Квалификантката Пиронкова победи румънката ??рина-Камелия Бегу с 6:3, 6:3 за 69 минути. 28-годи??ната пловдивчанка стартира отлично и след ранен пробив поведе с 3:0, а след това запази преднината си до края на първия сет.

Във втората част тя пропиля аванс от 2:0, но след 2:2 Пиронкова спечели четири от следващите пет гейма, за да триумфира.

Така българката си осигури 22310 долара и 125 точки за класацията на WТА, в която заема 72-о място в момента. Тя очаква победителката от двубоя между представителката на домакините Хедър Уотсън и Барбора Стрицова от Чехия.