24-05-2016 Пиронкова мачка на старта във Франция

Пиронкова мачка на старта във Франция

24-05-2016 Тема спорт

Цветана Пиронкова започна великолепно участието си на Откритото първенство на Франция. Най-добрата българска тенисистка победи поставената под номер 16 в основната схема Сара Ерани с 6:3, 6:2 за 1 час и 22 минути в среща от първия кръг на "Ролан Гарос". Пиронкова изигра отличен мач и доминира??е през големи периоди на срещата, като заслужено стигна до убедителния успех. Във втория кръг на турнира тя ще се изправи срещу победителката от двубоя между Йохана Ларсон (Швеция) и Магда Линет (Пол??а). Българската тенисистка има гарантирани 60 хиляди евро от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста.

Първата ракета на България стартира прекрасно двубоя. Тя играе??е агресивно с дълбоки удари от дъното на корта, за които съперничката й не бе подготвена. Цвети завър??и първия гейм с великолепен минаващ удар, след това осъществи пробив на нула, а малко по-късно вече воде??е с 3:0. Ерани, която е 18-а в света, постепенно влезе в мача и започна да оказва сериозна съпротива, като двете тенисистки започнаха да взимат сервис геймовете си. Така се стигна до 5:3 и след няколко сетбола Пиронкова затвори първия сет.

Началото на втората част бе по-оспорвано, но началният удар не бе фактор. ??талианката и пловдивчанката си размениха по два пробива за 2:2. Цвети успя отново да пробие преди да стигне до гейм на нула, който бе първият в сета, спечелен от една от двете тенисистки при свой сервис. Това даде сериозно психологическо предимство на българката, тя постигна още един пробив и при четвъртия си мачбол стигна до прекрасната победа.

Пиронкова записа втората си победа в общо четири двубоя срещу 29-годи??ната Сара Ерани, като това бе първата им среща на клей.

При десетте си преди??ни участия на "Ролан Гарос" българката записа най-добро представяне миналата година, когато за първи път достигна до третия кръг. Сезонът на червени кортове не започна добре за пловдивчанката, която в четири турнира записа една победа и 3 загуби.