26-10-2020 Пирова победа за Лудогорец

Пирова победа за Лудогорец

26-10-2020 Тема спорт

Лудогорец се върна на победния път, след като обърна Монтана от 0:1 до 3:1 като гост в дебюта на Станислав Генчев. Новият временен треньор наследи Павел Върба след загубата с 1:2 от Атверп в Лига Европа. Успехът в дъжда на "Огоста" вчера обаче се оказа пиров, тъй като нападателят Ихинио Марин получи тежка контузия, която ще го извади от строя за дълго време.
Тимът от Разград като цяло не впечатли особено с представянето си и очевидно имаше за цел да спечели мача с минимален разход на усилия. В същото време прави чест на Монтана, че изобщо не се стресна от името на шампиона и се постара да играе смело въпреки очевидната разлика в класите. Преди срещата стана ясно, че Никола Спасов няма да разчита на опитните Иван Михов и Борислав Балджийски, които са получили контузии на тренировка. Новото попълнение Жозуе Са пък започна като титуляр за Лудогорец и направи своя дебют в защитата. Светльо Дяков, който бе изпаднал в немилост при уволнения Павел Върба, се завърна в стартовия състав. Същото важи и за вратаря Владо Стоянов. От резервната скамейка започнаха Пламен Илиев, Сисиньо, Сантана и Баджи, а извън групата бяха Чибота, Кешерю, Десподов, Моци и Григоре.
Срещата вчера бе по-специална за Димитър В. Илиев, който записа мач №118 с екипа на Монтана в елита. Така изравни клубния рекорд на местната знаменитост Владимир Мичев (също със 118).
Двубоят започна кошмарно за Лудогорец. Още във втората минута Тони Тасев получи топката от Билал Бари в пеналта, нагласи си я удобно за левия крак пред погледа на Вердон и с удар по земя прониза Стоянов - 1:0. Лудогорец реагира бързо и изравни в 10-ата минута. Точен бе Ихинио Марин с глава след центриране от корнер на Каули. Реализаторът обаче получи тежка контузия и бе сменен принудително в 22-ата минута. Неговият глезен бе буквално помлян след влизане на Сенхаджи. На мястото на испанеца се появи Елвис Ману.
До края на полувремето Лудогорец стигна до два опасни корнера, при които Благой Макенджиев се прояви майсторски след удари с глава на Абел Анисе и Дяков.
В 53-ата минута зелените направиха пълен обрат за 2:1. Този път стражът на Монтана увисна при центриране на Анисе, а Ману намери топката на далечната греда и от близка дистанция я прати в мрежата.
До края на срещата се наложи гостите да потреперят в една-две ситуации пред вратата на Стоянов, а в 89-ата минута стигнаха и до трети гол. Негов автор бе Доминик Янков, който получи асистенция от Текпетей и мушна топката между краката на Макенджиев.
За тима на Генчев сега предстои гостуване на австрийския ЛАСК Линц в Лига Европа (четвъртък), а после зелените са домакини на закъсалия Левски (неделя).