02-11-2011 Пестелив Юнайтед отново взе своето от Оцелул, Берба с цял мач

Пестелив Юнайтед отново взе своето от Оцелул, Берба с цял мач

02-11-2011 Тема спорт

Английският ??ампион Манчестър Юнайтед постигна втори резонен успех срещу Оцелул (Галац), като отново победи румънския първенец с 2:0, опитвайки се да вложи минимални усилия. Антонио Валенсия откри резултата в полза на "червените дяволи" още в осмата минута. Той завър??и отлична комбинация на своя тим, започната от Димитър Бербатов, който откри по крилото нахлуващия Фил Джоунс. Малко преди края на двубоя Уейн Рууни с удар отдалеч и щастлив рико??ет в крака на бранител на гостите удвои аванса на домакините.

Българският нападател Бербатов започна двубоя като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал, като това бе негов юбилеен 50-и мач в Шампионската лига.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините, които още в 8-ата минута вкараха гол. Димитър Бербатов показа добра техника пред наказателното поле на Оцелул, след което изведе Фил Джоунс на крилото. Защитникът центрира в пеналтерията, където Антонио Валенсия се възползва от рико??ет в крака на защитник на гостите и отблизо матира Граховац за 1:0.

След попадението "червените дяволи" се отпуснаха и позволиха на съперника си да се изнесе в по-предни позиции. При единствената си опасна ситуация обаче Пена пропусна да изравни, след като ударът му се отклони в крака на Рио Фърдинанд, но Давид де Хеа бе нащрек и спаси.

В минутите след почивката Бербатов на два пъти има??е ??анса да се разпи??е, но късметът не бе с него. В първата ситуация вратарят на гостите Граховац блокира удара му, след като Бербо нахлу на скорост в наказателното поле и получи топката от Ернандес. След това пък удар на българина от границата на наказателното поле мина над вратата. В 57-ата минута Бербатов изведе Андерсон сам срещу вратаря, но Костин предотврати гола за домакините, изчиствайки от голлинията, след като бразилецът пусна топката покрай Граховац.

Тези пропуски като че ли намалиха ентусиазма на домакините и те по-рядко се впускаха в атаки. Все пак Бербатов отново има??е възможност да се разпи??е, но стреля покрай вратата, след като бе останал на голова позиция благодарение на гре??ка в отбраната на Оцелул.

Когато по всичко личе??е, че едва ли ще се стигне до още голове в двубоя, футболистите на Ман Юнайтед успяха да приспят отбраната на Оцелул, а и със солидна доза ??анс стигнаха до второ попадение. Уейн Рууни стреля от около 25 метра, топката се отклони в централния бранител на гостите Костин и излъга вратаря Граховац за 2:0.