03-10-2019 Партизан надви Астана в Казахстан

Партизан надви Астана в Казахстан

03-10-2019 Тема спорт

Партизан постигна успех победа в Лига Европа. Сръбският отбор се наложи над Астана с 2:1 като гост в мач от втория кръг на груповата фаза на група L.

Домакините от Казахстан започнаха срещата по-силно, като наложиха домакинско преимущество. Но гостите бързо се адаптираха и погледнаха към вратата на опонентите си по-смело. В 29 минута резултатът бе открит. Точен за "гробарите" бе Умар Садик. Нападателят стреля от близко растояние с десния си крак, след като се озова очи в очи с вратаря.

През второто полувреме гостите продължиха с опасните атаки и удвоиха преднината си в 73-ата минута. Отново нигериецът бе точен след мощен удар от границата на наказателното поле. Астана все пак стигна до почитно попадение. В 85-ата минута Рунар Сигурйонсон вкара красив гол, след силен удар от над 20 метра.

Партизан заема първото място в група L във временното класиране с 4 точки, а Астана са последни с две загуби.