06-11-2011 Осасуна ядоса Реал и го отнесе

Осасуна ядоса Реал и го отнесе

06-11-2011 Тема спорт

Отборът на Реал Мадрид разби със 7:1 Осасуна в обедна среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо наниза хеттрик (23, 54-д. и 58). Карим Бензема отбеляза два гола (63 и 81), а по едно попадение вкараха Гонсало ??гуаин (40) и Пепе (34). Честта на памплонци с единствен гол запази ??брахима Балде (31). Реал Мадрид записа десета поредна победа в официални мачове и поне още две седмици ще е лидер в Примера дивисион.

Жозе Моуриньо заложи на Гонсало ??гуаин в нападение, подкрепян от Анхел ди Мария, Месут Йозил и Кристиано Роналдо. Пепе и Серхио Рамос оформиха тандем в центъра на защитата. Хосе Луис Мендилибар подреди 4-3-2-1 с изнесен напред Хуан Модесто - Нино.

Преди началото на срещата Кристиано Роналдо показа получената в петък "Златна обувка" за голмайстор на Европа. "Лос бланкос" облякоха специални фланелки с надпис Forza Cassano в подкрепа на бив??ия нападател на мадридчани Антонио Касано.

Натиснаха "лос меренгес" още с началния съдийски сигнал. В десетата минута Сами Кедира не можа да уцели топката при оформило се мелле след корнер. В 19-ата Анхел ди Мария не можа да нанесе удар от въздуха, оставен сам в наказателното поле.

В 23-тата падна първото попадение. Анхел ди Мария центрира и Кристиано Роналдо с глава направи Андрес Фернандес безпомощен. Секунди по-късно Ди Мария не се ориентира добре при гре??ка в защитата на памплонци. В 31-вата "червените" успяха да накажат разсеяна игра на домакините и се възползваха от първия си голов ??анс. Бързо изпълниха фаул гостите от "Рейно де Навара" и ??брахима Балде порази вратата на ??кер Касийяс.

Едва три минути остана равенството: в 34-ата Пепе с глава отбеляза, като Кристиано не съумя да докосне топката. В 40-ата дойде време и на Гонсало ??гуаин да реализира 11-ото си попадение в Ла Лига. Аржентинецът финтира в наказателното поле и с хубав фалцов удар по диагонала оплете топката около сглобката. Остана време и за Месут Йозил да нацели близката греда. Много по-силни бяха момчетата на Моуриньо преди почивката и изковаха двуголова преднина.

В 49-ата Анхел ди Мария напусна принудително на носилка и в игра влезе Карим Бензема. В 53-тата Месут Йозил бе??е покосен от дебютанта Енеко Сатрустеги. Левият защитник получи втори жълт картон, а Кристиано Роналдо не сбърка от дузпа.

В 58-ата португалската голова ма??ина оформи хеттрик с глава. Алваро Арбелоа центрира отдясно, Кристиано се извиси и вкара 13-ото си попадение в Примера, 102-ро за Мадрид, записвайки 12-ия си хеттрик за "белите". В следващата атака Карим Бензема не сложи крак на остро центриране на Фабио Коентрао.

В 63-тата и френският стрелец записа името си сред реализаторите. Карим овладя сам в наказателното поле и насочи под плонжа на стража. В 67-ата минута в игра за "белите" се появи Нури Шахин. Бив??ият играч на Борусия (Дортмунд) успя да запи??е първи минути за мадридчани, след като излекува контузия в коляното.

До края на двубоя Моутим се забавлява??е. "Червените" бавеха времето, търсейки края на мача. В 81-вата Бензема се вклини в центъра на защитата и без да се бави насочи с висок удар в мрежата - 7:1.